Попрілістю в паху називають запальне захворювання, яке розвивається внаслідок тривалого дратівної впливу продуктів шкірної секреції (шкірного сала, поту) на постійно стикаються поверхні шкіри.
При відсутності лікування складки шкіри уражаються інфекційними агентами: бактеріями, грибками або вірусами.
Попрілості у дорослих - нерідке явище, хоча цей діагноз найчастіше ставлять маленьким діткам. Серед дорослих прийнято замовчувати про цю делікатну проблему, але така тактика є неправильною: раннє звернення до лікаря і своєчасне лікування позбавлять від ризику можливих ускладнень і дозволять вести звичний спосіб життя.
Фактори, що сприяють утворенню попрілості
Чому виникають попрілості? Природні продукти обміну, такі як піт і шкірне сало, є на шкірі кожної людини. Однак їх агресивне вплив нівелюється захисною функцією шкірного покриву. Але при дії додаткових провокуючих чинників шкіра стає вразливою до впливу і вже виступає вхідними воротами для інфекції.
- Підвищена температура тіла. Інтенсивне виділення поту і сала створює постійну вологу середу на шкірі.
- Нетримання сечі. Сеча додатково подразнює шкіру.
- Зайва вага. Гладкі люди пітніють сильніше, ніж люди нормальної статури, а тертя шкіри в паховій області сильніше і інтенсивніше через значну величини підшкірної жирової клітковини.
- Недостатня гігієна або відсутність такої. Природні виділення, які залишаються на шкірі, стають живильним середовищем для бактерій, якщо їх вчасно не змити з шкіри.
- Погане висушування пахових складок після душу або недостатнє провітрювання при носінні одягу (щільна і спекотна одяг). Волога шкіра в рази більше схильна до травмування при терті.
- Алергічна реакція на мила і гелі для миття. Роздратування шкіри внаслідок провокуючого фактора алергічної природи з подальшою дією поту і шкірного сала призводить до розвитку сильної запальної реакції.
- Носіння білизни та одягу з синтетичних матеріалів. Синтетика не дає шкірі дихати, перешкоджає випаровуванню вологи та поту, тобто створює умови підвищеної вологості на шкірі.
Клінічні прояви
Постійними симптомами місцевого характеру, характерними для попрілості в паху, є:
- хворобливість ураженої ділянки шкіри,
- свербіж шкіри. часом нестерпний, що змушує людину розчісувати шкіру до крові,
- печіння.
Із загальних симптомів додається безсоння, нервозність, постійна напруга і поганий настрій. Попрілості в паху у чоловіків і жінок проходять кілька стадій розвитку запального процесу:
- При першого ступеня тяжкості шкірні покриви не порушені, об'єктивно спостерігається місцеве почервоніння.
- Друга ступінь характеризується формуванням тріщин, ерозій, а при приєднанні інфекції - і гнійників.
- Третя ступінь тяжкості проявляється вираженими і кровоточать ерозіями і тріщинами. Пошкоджена шкіра покривається смердючим сірувато-бурим нальотом.
Клінічна картина розгортається поступово, але швидко. Зазвичай запальний процес від першої до третьої стадії займає близько двох-чотирьох тижнів, але у деяких хворих захворювання розвивається за кілька годин.
діагностика
Типове місце локалізації та яскраві симптоми зазвичай не викликають сумнівів у діагнозі. Попрілість диференціюють з ерітразмой, хронічним обмеженим нейродермітом. дерматофітіях, псоріаз. Звернення до лікаря обов'язково - тільки лікар знає, як вилікувати попрілість в кожному конкретному випадку, загального лікування для всіх видів попрілостей не існує!
Лікування попрілості в паху 1 ступеня тяжкості
Лікування, як правило, полягає в налагодженні належної гігієни та усунення провокуючих чинників: регулярне підмивання з використанням нейтральних миючих складів, ретельне, але дбайливе просушування пахових складок (бажано природним чином), змазування пахових складок захисним кремом, носіння якісного білизни. В період лікування рекомендується носіння подовжених панталонів замість трусиків-плавок, щоб виключити тертя шкіри.
Також може бути проведено місцеве лікування препаратом з певної групи, в залежності від переважаючої симптоматики. Нижчеописані препарати можна комбінувати, але не варто наносити їх одночасно.
антисептичні розчини 

Використовуються для обробки шкіри перед нанесенням мазі.
Найбільш часто застосовується 10% розчин борної кислоти на гліцерині, який має антисептичну, протигрибкову і в'язким дією. Розчином змащують уражені зони і дають шкірі підсохнути, після чого можна наносити лікувальну мазь.
підсушують мазі 

Нейтралізують запальні процеси, захищають шкіру від роздратування: Деситин, Цинкова мазь, Паста Лассара.
Мазь наноситься на суху шкіру 2-3 рази на добу тонким шаром.
Також можна використовувати присипку з підсушують, знезаражувальним, ранозагоювальний ефект - Ксероформ.
Протизапальні і загоюють мазі 
Нівелюють запальну реакцію в товщі шкіри, зменшують набряклість і почервоніння, регенерують шкіру і покращують трофіку: Декспантенол, Д-Пантенол крем, Бепантен.
Мазь від попрілості в промежині наноситься на уражену ділянку шкіри 2-4 рази на добу і злегка втирається.
комплексні препарати
Дана група містить в своєму складі кілька активних речовин, що і забезпечує високий лікувальний ефект. Найбільш ефективно лікують попрілість і свербіж:
Мазь «Живиця»
Натуральний препарат, який має в складі рослинні масла, соснову живицю і бджолиний віск. Має знеболюючу, противірусну, протизапальну, протинабрякову і ранозагоювальну дію.
Наносити 3-5 разів протягом дня тонким шаром на вимиту і суху шкіру.
Вітаон Бальзам Караваєва 
Натуральний рослинний препарат, що містить суміш масляних екстрактів соснових бруньок, ягід шипшини, чистотілу. трави звіробою, полину, чебрецю і деревію, плодів фенхеля і тмину, листя м'яти перцевої, квіток календули і ромашки. Надає антисептичну, протизапальну і загоює, активує відновні процеси в шкірі, полегшує свербіж.
Наносити 2 рази в день на уражену шкіру, злегка втираючи.
Ла-Кри крем
Наносити 2 рази в день на суху шкіру.
Лікування 2 ступеня
Прогресування запального процесу неодмінно призводить до приєднання інфекції, яку вже доводиться лікувати з урахуванням етіологічного фактора і більш серйозними препаратами:
Лікування попрілостей другого ступеня з тріщинами, гнійників, що кровоточать ерозіями проводиться вже з урахуванням етіологічного збудника інфекції шкіри, яка має місце в 90% випадків.
Місцеве лікування включає застосування загоюють мазей, аптечних болтушек. Хороший ефект надає УФО ураженої шкіри, після сеансу на шкіру наноситься лікувальна мазь. Можна придбати домашній прилади для опромінення - портативний ультрафіолетовий опромінювач і проводити лікування строго по інструкції і рекомендації лікаря.
Обов'язково бездоганне дотримання гігієни, але без миючих засобів, які додатково дратують шкіру, а з використанням відварів кори дуба, ромашки і череди в ванну або обмивання шкіри рослинним відваром після душа.
Чим лікувати попрілості в паху третього ступеня?
В даному випадку протипоказані крему, масла і мазі для традиційного лікування попрілостей 1-2 ступеня, оскільки вони додатково зволожують шкіру і створюють захисну плівку, що уповільнює загоєння ран.
- Обов'язково призначається загальна антибактеріальна і антигістамінна терапія.
- Місцево запущені попрілості лікують примочками. В якості лікувальних розчинів застосовують: 1% розчин таніну, 0,25% розчин нітрату срібла, 0,1% розчин риванолу.
Ці розчини готують в аптеці. З стерильного бинта роблять основу для примочки, відповідну ураженої шкірі, змочують у розчині і акуратно прикладають до попрілості, витримуючи до висихання тканини. Після загоєння гнійників і мокрих ран можна використовувати цинкову мазь.
профілактика попрілостей
- Дотримання гігієни і ретельне просушування шкірних складок.
- Виняток зіткнення і тертя шкіри в області паху і стегон.
- Носіння якісного білизни, яка не натирає і не подразнює шкіру.
- Виключення контакту шкіри з алергенами.
- Усунення провокуючих чинників: боротьба із зайвою вагою, використанням спеціальних прокладок при нетриманні сечі та ін.
Як не заразиться грип. Під час епідемій грипу для профілактики зараження крім оксолінової мазі, можна використовувати натуральне масло обліпихи. Перед виходом з будинку слід ретельно змастити в носі маслом обліпихи. Масло створює захист від проникнення вірусу в кров і має помірну противірусну дію.
Як часто ви приймаєте антибіотики?
Сьогодні і завтра геомагнітна обстановка спокійна, магнітні бурі не очікується.
Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі
Немає коментарів:
Дописати коментар