- Основні моменти і симптоми
- Лікування грижі шийного відділу хребта
- додаткові рекомендації
Грижа шийного відділу хребта. лікування її - це дуже актуальна проблема, яка стосується великої кількості людей різного віку.
Хребці в шийному відділі відчувають постійні навантаження: на них лягає вага голови, і вони відповідають за рухи головою - повороти, нахили, кивки і ін. Через шию також проходить велика кількість кровоносних судин і нервових закінчень, що забезпечують кровопостачання і іннервацію головного мозку.
Основні моменти і симптоми
Внаслідок обмеженого простору шиї розташовані тут хребці позбавлені власних кровоносних судин. Все, які помістилися, займаються постачанням головного мозку. Хребці ж змушені отримувати поживні речовини, воду і кисень з прилеглих тканин. Цей процес залежить від безлічі факторів і часто страждає через малорухливого способу життя, перенапруг на роботі, недостатнього харчування і поганої екології.
Перший і найголовніший симптом грижі - біль. Болить не тільки шия, але часто плечі, голова і руки. При стисненні нервів пацієнт відчуває оніміння, поколювання і мурашки на спині, обличчі, потилиці і руках. При значних порушеннях постачання головного мозку киснем і поживними речовинами можливі запаморочення, втрата координації, хиткість ходи.
Повернутися до змісту
Лікування грижі шийного відділу хребта
Лікувати грижу шийного відділу можна двома шляхами: консервативно або хірургічно.
Операції призначають у випадках, коли, незважаючи на всі прикладені лікарями зусилля по терапевтичному лікуванню, поліпшення не настає, прогресує процес деформації хребців і є загроза інвалідизації хворого.
У всіх інших випадках лікувати грижі без операції краще. Щоб розуміти, як лікувати кожного конкретного пацієнта, лікар повинен провести ретельне обстеження і вибрати метод лікування.
- Знеболення.
- Зняття запалення.
- Відновлення або компенсація порушених функцій
Грижа шийного відділу хребта супроводжується яскраво вираженим больовим синдромом. Для його зняття або полегшення рекомендується прийом ненаркотичних анальгетиків: ібупрофену, кеторолака, парацетамолу, кетопрофену, мелоксикаму, або проведення новокаїнової блокади.
Беручи препарати даної групи, необхідно пам'ятати про шкідливий вплив на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту і можливість виникнення виразки. Для захисту шлунка спільно з знеболюючими призначають омепразол або ранітидин. Ліки потрібно приймати строго після їжі і не перевищувати запропоновані дози.
Грижа шийних хребців часто викликає запалення кісткової або м'язової тканини навколо себе. Без ліквідації запального процесу питання, як лікувати шийну грижу, залишається відкритим, так як навіть при правильно підібраних дозах анальгезирующих препаратів запалення не дозволяє усунути біль.
Нестероїдні протизапальні засоби, навіть такі сучасні, як целекоксиб і дексалгін, можуть не давати бажаного ефекту, в шиї пацієнт все одно відчуває ниючий біль і напруженість. Тоді на допомогу приходять більш сильні гормональні засоби з групи глюкокортикостероїдів. Ці препарати в рекордні терміни знімають запалення тканин будь-якого типу і допомагають значно зменшити набряк. Застосовуватися вони повинні під суворим контролем лікаря, бажано - в умовах стаціонару.
Перша група препаратів, які допомагають вилікувати будь-які грижі без операції - це вітаміни. Активно використовуються вітаміни групи Б: піридоксин, рибофлавін, цианокоболамин і нікотинова кислота. Вони допомагають відновлюватися пошкодженим нервових волокнах, а також більш повно передавати нервові імпульси. Ноотропні засоби покращують трофіку головного мозку, його постачання глюкозою і киснем.
Лікар може рекомендувати при лікуванні грижі без операції пірацетам, ціннарезін, вінпоцетин або мельдоній для корекції порушень харчування головного мозку. Через грижі можуть виникати розлади вестибулярного апарату. Як лікувати такі стани? Від запаморочень і при поганій координації зазвичай призначають бетагистин.
Повернутися до змісту
додаткові рекомендації
Міжхребцева грижа шийного відділу хребта, лікування її, крім медикаментів, також вимагають обов'язкового застосування фізіотерапевтичних методів. Хороший ефект дає голковколювання, рефлексотерапія, магніти, електротерапія, масаж комірцевої зони як класичний, так і підводний, витягування хребта, радонові ванни і спеціальна лікувальна гімнастика.
Хороший лікувальний ефект дає використання ортопедичних комірів, так званої шини Шансу. Вони допомагають розвантажити і витягнути шийні хребці, таким чином обезболівая цей відділ. Шину Шансу легко підібрати в спеціальних відділах магазинів медичної техніки, що займаються ортопедичними виробами і медичним трикотажем.
Спеціаліст, вимірявши довжину шиї і її діаметр, легко вибере необхідний розмір.
Комір Шансу м'який і зручний, в ньому навіть можна спати.
На питання, як лікувати шийну грижу хребта. існує безліч відповідей, і в кожному конкретному випадку можна підібрати відповідні способи і методи допомоги.
Антон Альфредович Скатков
Немає коментарів:
Дописати коментар