четвер, 2 лютого 2017 р.

Ускладнення від ангіни: ускладнення після ангіни у дорослих і дітей, ускладнення на нирки, серце і суглоби після ангіни



Небезпечні і підступні, ускладнення від ангіни останнім часом виникають як у дітей, так і дорослих все частіше. Головна причина в тому, що багато хто просто не знають про їх існування.




Буває, справа починається зі звичайною болі в горлі, може бути супутній нежить або навіть гайморит. Через деякий час додається головний біль, а на наступний день людина прокидається з температурою, осиплостью голосу і не може ковтати тверду їжу.


Ангіна відноситься до серйозних інфекційних захворювань. Вона може бути викликана різними мікроорганізмами, в залежності від яких протягом її може бути різним.


Виявити причину, щоб достовірно підібрати антибіотики від ангіни. дозволяє посів із зіву.


При ангіні уражаються в першу чергу мигдалини, потім ротова порожнина. Початковим ознакою ангіни є безпосередньо запальний процес піднебінних мигдалин. Початкова стадія даного захворювання відзначається високою болем в області горла.


З огляду на хворобливості при ковтанні і часом неможливості ковтати тверду їжу, ангіна приносить величезні страждання пацієнтові.


Ускладнення від ангіни надзвичайно серйозні як для дорослих, так і дітей будь-якого віку. Вони діляться на дві основні групи - місцеві і загальні.


До основних місцевих ускладнень ангіни відносяться:


Неможливість ковтати і труднощі в розмовних процесах це те, що, перш за все, має насторожити, тому що це симптом не тільки наслідок прояву самої ангіни, але може бути й ознакою її ускладнення - ретрофарингеального абсцесу .


При ретрофарінгеальний абсцессе інфекція в силу ослаблення організму, порушення режиму або ще яких-небудь причин виходить за межі мигдаликів і ротової порожнини і переходить в так зване заглотковий простір. Це простір через анатомічної будови має дуже велике значення - поруч проходять важливі кровоносні судини, а знизу середостіння, отже, гній, який накопичується там, дуже і дуже небезпечний.


Важливо знати


Як розпізнати ретрофарінгеальний абсцес? Головним симптомом, який видно неозброєним оком, буде вибухне, частіше одностороннє, стінки глотки. Звичайно, присутні і інші симптоми - у хворого, як і при звичайній ангіні, знижується апетит і значно підвищується температура, присутня сильна слабкість з огляду на інтоксикації організму.


Ускладнення від ангіни: ускладнення після ангіни у дорослих і дітей, ускладнення на нирки, серце і суглоби після ангіни
Якщо при огляді лікар бачить ознаки абсцесу, хворому показано термінове оперативне лікування.


В ході операції проводиться дренування порожнини, утвореної абсцесом, і місцева обробка. В обов'язковому порядку хворому, що переніс абсцес, призначаються антибіотики широкого спектру.


Існує безліч побоювань щодо іншого ускладнення гнійної ангіни - це флегмона .


Також як і абсцес, флегмона є гнійним процесом. Однак, на відміну від останнього, її кордони нічим не відмежовані від навколишніх тканин і можуть досить швидко залучатися до запальний процес, просочуючись гноєм.


Флегмона може розвиватися досить швидко. У процес втягуються всі тканини - сухожилля, м'язи, підшкірно-жирова клітковина. Лікується флегмона краще антибіотиками, проте при далеко зайшов процесі може знадобитися розтин.


Здавалося, двох ускладнень досить для цієї хвороби, і не дарма багато хто вважає її надзвичайно небезпечною. Але є ще й інші - це отит. може виникати як односторонній, так і двосторонній.


Лікування отиту консервативне і проводиться паралельно з лікуванням причини його виникнення.


Рідко, але все ж буває така річ, як кровотеча з мигдалин. При цьому з поверхні мигдалин починає сочитися кров, іноді досить інтенсивно. Хворого в цьому випадку рекомендується негайно доставити в лікарню, так як може відкритися значне кровотеча.


Важливо знати


Найгрізнішим з місцевих ускладнень від ангіни природно є набряк гортані. Пацієнт починає задихатися, шкіра набуває синюшного відтінку. Якщо вчасно не надати швидку допомогу, справа може закінчитися летально.


Для ангіни зовсім не обов'язково розвиток ускладнень. У більшості випадків при правильному і своєчасному купировании захворювання вдається швидко піти на поправку. Правильність лікування полягає в докладному медикаментозному впливі препаратів і уникнення ускладнення.


Ускладнення після ангіни у дорослих і дітей системного характеру


В умовах сучасності і постійної нестачі часу люди намагаються вилікуватися від будь-якого захворювання шляхом прийому великих доз різних препаратів, забуваючи про постільний режим, переносячи хворобу -на ногах-. Це, мабуть, основна причина розвитку більш грізних і складних в лікуванні системних ускладнень після ангіни у дорослих.


До системних ускладнень відносять:


При зараженні крові картина розвивається стрімко. У пацієнта значно може підвищитися температура тала, може бути підвищення температури зі зміною температури (від дуже високої до нормальної), почастішає дихання, дестабілізується тиск.


З огляду на те, що інфекція потрапляє в кров і розноситься їй по організму, в самих різних частинах тіла починають формуватися гнійники. Людина буквально починає гнити з усіх боків.


Сепсис вимагає масованих доз антибіотиків і дуже тривалого лікування, в основному в умовах реанімації.


  • ревматизм - ускладнення, що зачіпає суглоби і серце. Може виникати перикардит - поразка навколосерцевої сумки.

  • Ускладнення на нирки - обумовлено колосальною кількістю антитіл, що курсують в крові хворого на ангіну людини.

  • апендицит. Так, як це не дивно звучить, але дуже часто запалення апендикса розвивається слідом за ангіною. Причини цього до кінця не вивчені. Можливо секрет в лімфоїдної тканини, яка в достатку міститься в відростку і бере участь в процесі.

  • Найгрізніше системне ускладнення ангіни - це зараження крові або сепсис. Люди переносять ангіну на ногах не один раз і навіть не замислюються, що одного разу це може закінчитися сепсисом.

Ускладнення від ангіни: ускладнення після ангіни у дорослих і дітей, ускладнення на нирки, серце і суглоби після ангіни
З вище описаного випливає, що важливість постільного режиму носить не рекомендаційний, а скоріше обов'язковий характер в призначеннях лікаря, щоб уникнути розвитку ускладнень після ангіни у дорослих.


Звичайно, не у кожної людини розвинеться сепсис. Потрібні додаткові умови - ослаблений організм, супутня патологія та інші.


Але, тим не менше, лікуванням при такому захворюванні, як ангіна, не варто нехтувати.


Повністю перемогти хворобу, звичайно, можна тільки за допомогою антибіотиків.


Ускладнення після ангіни у дітей часто проявляється в небезпечному ретрофарінгеальний абсцессе. Так як до шести років лімфатичні вузли в цих областях повністю зникають, то подібна проблема не дуже характерна для дорослого організму.


Подібне ускладнення, щоб уникнути зриву функції дихання, підлягає хірургічному втручанню. Також діти схильні до загальним або системним ускладнень від ангіни. Зараз не рідкість ревматизм у дитини.


Важливо знати


Лікування ангіни має бути своєчасним і комплексним - це допоможе уникнути ускладнень.


Лікування ускладненої ангіни не така проста справа, як здається з першого погляду. Поряд з місцевим лікуванням необхідно призначення антибіотиків широкого спектру дії. Для того щоб не помилитися з вибором антибіотика, лікар може виконати додаткове дослідження.


Якщо ускладнення після ангіни у дорослих або дітей перейшли в стадію системних, то до ЛОР-лікаря приєднуються інші фахівці - кардіологи, ревматологи, нефрологи. Лікування призначається виходячи з обсягу поразок. Зараз велике значення надають видалення з організму бета-гемолітичного стрептокока, якого багато хто вважає джерелом виникнення ускладнень.


Ускладнення на нирки, серце і суглоби після ангіни


Ускладнення на серце після ангіни


Ускладнення від ангіни: ускладнення після ангіни у дорослих і дітей, ускладнення на нирки, серце і суглоби після ангіни
Причиною ускладнень на серце після ангіни є ревматизм. Різні пороки ревматичної етіології і ревмоперікардіт - ось основні ускладнення, які загрожують хворому після перенесеної ангіни.


Дане ускладнення, що зачіпає головний орган нашого організму, носить надзвичайно небезпечний характер. Справа в тому, що під час самолікування організм виробляє антитіла, які здатні пригнічувати білки сполучної тканини, що і призводить до такого захворювання.


Погана організація сполучної тканини призводить до утворення ревматичних вузлів, які з плином часу можуть зарубцюватися. Надалі ми можемо спостерігати порушення роботи серцевих клапанів - стулки, уражені ревматизмом, вже не можуть щільно закриватися і не виконують свою основну функцію. Таким чином формується порок серця або ревматичний порок серця.


У роботі кожного клапана серця є певний сенс. Завдання - утримувати певний об'єм крові в одній з порожнин серця в той момент, коли серце скорочується. Клапан, вражений в результаті ревматизму і має порок, вже не може витримувати натиск крові і виникає -зворотний ток крові-- регургітація.


Крім вищеописаних ускладнень на серце після ангіни існує ймовірність міокардиту, тобто запального процесу, який уражує серцевий м'яз. Збільшене серцебиття, часта біль в серці, набряк ніг і задишка - одні з небагатьох симптомів даного захворювання.


Всі перераховані хвороби є наслідком поганого лікування ангіни і здатні проявитися через півмісяця після регресії всіх її симптомів. Необхідно і важливо дуже ретельно підходити до лікування ангіни. Не можна займатися самолікуванням, слід звернутися до фахівця і виконувати його розпорядження.


Ускладнення на суглоби після ангіни


При погано вилікуваний ангіні бета-гемолітичні стрептококи проникають в різні системи організму хворої людини. Ангіна дає ускладнення на суглоби. Виникає захворювання, яке називають ревматизм. Ревматизм суглобів характеризується найгострішої болем. Суглоб може набрякати, утворюється припухлість, підвищується місцева температура.


Лікарям широко відомий факт протікання так званого хвилеподібного поразки суглоба, вираженого в короткочасному запалення одного, потім іншого суглоба і т.д. Однак, це захворювання добре піддається лікуванню препаратами і фізіотерапією.


Ускладнення на нирки після ангіни


Ускладнення на нирки після ангіни, викликані недобросовісним дотриманням вимог лікаря і відсутністю лікування, бувають двох видів - пієлонефрит і гломерулонефрит.


Ці захворювання цілком собі можуть перейти і в хронічну стадію, що ще раз доводить крайню небезпеку звичайної ангіни. Нирки піддаються розплавляються у випадку з пієлонефритом. При гломерулонефриті хвороба закінчується нирковою недостатністю.


Біль в районі попереку, озноб і підвищення температури - явні симптоми цих підступних захворювань.


Як лікування пацієнтові може вимагатися гемодіаліз. Надалі він кандидат на трансплантацію нирки.

Немає коментарів:

Дописати коментар