четвер, 2 лютого 2017 р.

Як вивести бородавки на ногах в домашніх умовах


Як вивести бородавки на ногах в домашніх умовах
Бородавки на ногах - утворення на шкірі, які мають вірусне походження. Вони з'являються під дією вірусу папіломи людини. Як позбутися від бородавок на ногах?



Про причини появи і розвитку хвороби, її симптоматиці і про методи боротьби з цією недугою буде сказано нижче.


Причини, за якими з'являються бородавки на ногах


З'являється захворювання практично відразу після того, як в організм людини увійшов вірус папіломи. Це може статися через тісного контакту з переносником вірусу. Зазвичай ця недуга вражає дітей у ранньому віці. Це відбувається в школах, дитячих садах. Дуже рідко ця хвороба виникає у дорослої людини. Чому з'являються бородавки? Для їх розвитку необхідна наявність наступних факторів:


  1. Дрібні подряпини або рани на шкірному покриві.

  2. Суха шкіра.

  3. Розвиток неврозу вегетативно-судинного характеру за типом синюшної поверхні на ногах і руках.

  4. Підвищене виділення поту на підошві ніг.

  5. Падіння імунітету.

Заразитися вірусом папіломи людина може в громадських місцях або при користуванні чужими предметами побуту. Тому бородавки виникають на стопі, колінах, пальцях ніг і рук. Перераховані вище фактори призводять до первинного зараження, але можуть ускладнити лікувальний процес, так як спроба прибрати один наріст може привести до появи декількох нових бородавок або їх з'єднанню в освіту збільшеного діаметру.


Бородавки на ногах у дитини


Як виглядає це новоутворення? Здебільшого це структури округлої форми, які мають чорну точку посередині (через ураження дрібних судин в місці утворення), обмежені валиком зі шкіри. Зазвичай локалізуються бородавки на пальці ноги, ступні (підошовний тип), рідше на колінах. Головні симптоми захворювання у дітей такі:


  1. Навколо ураженого місця дуже світлий або зовсім темний ділянку шкіри.

  2. На ногах у дитини багато гладких, маленьких, плоских наростів у вигляді шишок.

  3. На підошві грубе новоутворення округлої форми з плоскою або шорсткою поверхнею. При тиску на це місце або при ходьбі дитина може відчувати біль.

  4. Дрібні шорсткі освіти, сконцентровані в групи.

  5. Період інкубації - від 30 днів до 6 місяців.

Бородавка на нозі у дитини виникає найчастіше в період від 12 до 16 років. При цьому можливі такі типи цих новоутворень:


  1. Звичайна форма. Така освіта найчастіше з'являється на колінах. Має малий діаметр, тверда структура на дотик. Забарвлена ​​бородавка в коричнево-сірий колір, куполоподібний на вигляд.

  2. Плоский тип. Таке новоутворення має гладку, горизонтальну структуру поверхні. Забарвлене в жовтий, світло-коричневий або рожевий кольори. Виникнути може така бородавка на пальці, коліні або ступні ноги.

  3. Підошовний вид. Це щільні, ороговілі вирости сірого або брудного відтінку. При ходьбі може хворіти. Такого виду бородавки з'являються на п'ятах або між пальцями на нозі. Можуть виникати у вигляді декількох наростів, які потім об'єднуються в один великий конгломерат.

Як вивести бородавки на ногах


Як вивести бородавки на ногах в домашніх умовах
У половині випадків ці утворення зникають самі по собі. Якщо цього не відбувається, то треба почати лікування. При цьому найкраще дотримуватися такої методики:


  1. Прибрати бородавки в домашніх умовах допоможуть народні рецепти.

  2. Якщо ці кошти не допомогли, то лікування треба продовжити з використанням медикаментозних засобів, які продаються в аптеці.

  3. Звернутися до медичного закладу за допомогою до фахівців.

Останній пункт приводять у виконання тоді, коли самостійне лікування не принесло позитивних результатів і видалити бородавку на нозі не вдалося.


Звернутися до лікарів треба при виникненні сильного болю при ходьбі або при збільшенні числа новоутворень. При цьому фахівцями можуть бути запропоновані різні оперативні методи того, як позбутися від бородавки на пальці ноги, коліні або ступні.


  1. Хірургічна операція виконується під місцевою анестезією. Скальпелем вискоблюється новоутворення. На сьогоднішній день проводиться дуже рідко.

  2. Використання рідкого азоту дозволяє заморозити нарости, і потім вони відмирають, залишаючи після себе міхур. Рани затягуються протягом двох тижнів.

  3. Електрокоагуляція виконується спеціальним апаратом, який випалює бородавки.

  4. Найефективнішим і безпечним способом на сьогоднішній день вважається лазерна коагуляція. Промінь світла випаровує новоутворення, залишаючи маленьку ранку, яка затягується через 10 - 12 днів. Пацієнт не відчуває ніякого болю.

Чим лікувати захворювання при консервативної терапії


Якщо прийнято рішення приймати ліки від бородавок, то можна розглянути такі препарати:


  1. Ферезол - ефективна рідина для зовнішнього використання. Припікає новоутворення після попередньої пропарювання бородавок. Використовувати для дитини не рекомендується.

  2. Віферон-мазь. Ці ліки від бородавок потрібно використовувати у вигляді курсів від тижня до місяця. Може застосовуватися вагітними жінками і годуючим матерям.

  3. Изопринозин зміцнює імунітет хворого. Форма випуску - таблетки. Без призначення лікаря не використовувати, так як має багато протипоказань.

  4. Панавір-гель - препарат рослинного походження. Для усунення наростів треба використовувати до 2 тижнів, натираючи уражені місця п'ять разів на день.

  5. Кетамін втирається кожен день протягом 1 місяця.

  6. Йод припікає вирости. Треба застосовувати по 2 рази в день протягом тижня.

  7. Колломак - ліки, основний компонент якого - саліцилова кислота. Краплю цього розчину наносять два рази на день протягом чотирьох діб.

  8. Кріофарма - найбезпечніше засіб. Воно заморожує бородавки, і вони зникають за 1 - 2 тижні. Для дітей до 4 років використовувати заборонено.

  9. Малаві - гомеопатичний препарат українського виробництва. Застосовують перед сном, обробляючи нарости ватним тампоном, просякнутим в ліках. Обробка проводиться 1 раз на 2 дні, до тих пір, поки бородавка не буде ліквідовувати.

  10. Мазь оксолінова має здатність знищувати віруси. Нею мажуть новоутворення до 3 разів на добу. Термін лікування - місяць.

Разом з вищевказаними медикаментами можна для прискорення лікування використовувати вітамінні і мінеральні добавки. Для профілактики бажано дотримуватися всіх правил особистої гігієни, не носити тісне взуття, не використовувати чужі предмети і особисті речі, намагатися не контактувати з людьми, зараженими вірусом папіломи.


Як лікувати бородавки за допомогою народної медицини


Для цього можна використовувати різноманітні рецепти. Ось деякі з них:


  1. Соком чистотілу (він має помаранчевий колір) треба 2 рази на добу обробляти уражене місце.

  2. Підошовні нарости можна натирати часником.

  3. Протягом місяця треба їсти перед їжею магнезію (порошок).

  4. Як вилікувати вирости за допомогою соку кульбаби? Для цього їх просто змащують цим засобом. Воно добре зарекомендувало себе при боротьбі з недавно що виникли бородавками.

  5. Можна капати за допомогою піпетки на уражену зону оцтову кислоту. Це бажано зробити перед відходом до сну.

  6. Розім'яти ягоди горобини червоною (сирі) і нанести на бородавку.

  7. Можна використовувати сік рослини молочай, змащуючи їм хворе місце.

  8. При наростах на п'ятах надходять у такий спосіб: з борошна і оцтової есенції готують кашку. Попередньо розпарюють хворі місця в гарячій воді, в яку додана сода. Ороговілі ділянки бородавки усувають пемзою. Для видалення крупного наросту можна використовувати ножиці. Накладають кашку на уражену область. Щоб вона не потрапила на здорову шкіру, навколо бородавки накладають лейкопластир. Так тримати 48 годин, потім знову видалити ороговілі ділянки і все повторити спочатку. Продовжувати до повної ліквідації наростів.

  9. Можна усунути новоутворення втиранням касторової олії 2 рази на день.

  10. Розім'яти листя каланхое і нанести на пов'язку, яку потім закріпити на ураженому місці. Міняти засіб раз на добу.

  11. Можливо припікання новоутворення. Вилку розпалюють на вогні (але не до почервоніння) і прикладають до бородавки. Процедура проводиться декілька раз на 24 години.
Якщо ці рецепти не допоможуть, то треба звернутися до лікаря в медичний заклад.

Це позбавить від можливих ускладнень і дозволить провести лікування якісно. При цьому недугу можливі рецидиви, які потрібно також лікувати.

Немає коментарів:

Дописати коментар