У нинішній час хвороба називається депресією і кількість людей, які схильні до цього стану, невблаганно зростає з кожним роком. При депресії страждає не тільки людина, але і його близьке оточення, адже хвороба сильно змінює поведінку, настрій, а також фізіологічні показники організму.
Крім того, нерідкі випадки, коли хворий для полегшення свого стану занурюється в алкоголізм або в наркоманію, що, звичайно, є далеко не лікуванням.
причини депресії
Депресія розвивається під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх факторів. У першому випадку говорять про реактивну депресії, що виникає в результаті переживання людиною деяких драматичних ситуацій.
Але мають місце бути випадки, коли життя людини не обтяжена серйозними неприємностями і втратами, але депресія все ж заволодіває їм. Тоді можна говорити про ендогенної депресії, яка зароджується всередині людини, а не через зовнішні чинники.
Причинами цього процесу можуть стати:- порушення вироблення серотоніну, дофаміну і норадреналіну.
- прийом лікарських препаратів, в побічні дії яких числиться депресія.
- неврологічні (див. симптоми неврастенії) і ендокринні захворювання.
- інші захворювання (вірусні інфекції, бронхіальна астма, червоний вовчак. ревматоїдний артрит. анемія, авітамінози і т. д.).
- недолік сонячного світла і рідкісні прогулянки на свіжому повітрі.
- зловживання алкоголем, снодійними і седативними засобами.
Ознаки та симптоми депресії

Звичайно, не варто плутати стрес і нервове виснаження з депресією, адже з першим людина здатна впоратися за допомогою тривалого відпочинку в комплексі з прийомом легких заспокійливих засобів. З депресією впоратися самотужки дуже важко. Симптоми депресії розвиваються поступово, починаючи проявляти себе в пригніченому стані, в проблемах зі сном, в зайвої дратівливості. Протягом наступних двох місяців депресія розвивається.
Людина знаходиться в пригніченому стані, він втрачає інтерес до того, що радувало його раніше, а з фізіологічної точки зору помітний сильний занепад сил і підвищена стомлюваність. Дані симптоми можна віднести до депресії лише за умови їх стабільності протягом тривалого часу, наприклад, від місяця і більше. Крім того, до перерахованих вище основних симптомів можуть додатися різні додаткові симптоми, прояв яких індивідуально для кожної людини.
Так, людина може почати страждати від заниженої самооцінки, від почуття страху і тривоги, з'являються думки про смерть і спостерігається загальний песимістичний погляд на життя. На додаток до цього, порушується апетит і приходить зміна в мисленні, яке відзначається загальмованістю і низькою купівельною спроможністю до концентрації.
Залежно від прояву тих чи інших симптомів, їх кількості та тривалості діагностують різні види депресій. Так, для великого депресивного розладу характерно наявність як мінімум двох основних симптомів і трьох додаткових. Малу депресію діагностують у разі прояву лише декількох симптомів як з основного, так і додаткового списків.
Крім цього, існують атипова депресія, постнатальная депресія, дистимия, швидкоплинна депресія, для яких властиві унікальні набори симптомів.
лікування депресії
У рідкісних випадках людина не має потреби в лікуванні депресії, і здатний впоратися з депресивним розладом без прийому лікарських препаратів і психотерапії. Своєчасний візит до лікаря допоможе подолати депресію швидко і без рецидивів завдяки прийому антидепресантів, які впораються на:
- антидепресанти стимулюючої дії, призначені для лікування тужливої депресії,
- антидепресанти седативного дії, призначені для лікування тривожної депресії.
Можливе проведення світлотерапії, музикотерапії та арт-терапії, що дає непогані результати в поєднанні з традиційним лікарським шляхом лікування депресії.
Чи можна побороти депресію самостійно?
Чоловіки, на чиїх плечах непідйомним вантажем лежить стереотип про мужність і силу, часто приховують свої статки як від близьких, так і від самих себе. Звичайно, це не призводить ні до чого хорошого. Тому, перш ніж почати лікування, необхідно прийняти свою хворобу. І найголовніше в цьому - не відчувати провину.
Емоції є природною реакцією на зовнішні подразники. Для них характерний попеременний спад і підйом, тому не варто докоряти собі за «погані» почуття, намагаючись при цьому відчувати виключно приємні емоції. Це поширена помилка багатьох людей, які починають боротьбу з депресією.
Подальшим кроком буде організація відпочинку. Під відпочинком на увазі не вихідні між робочими тижнями, не відпустка, довжиною в два тижні, а тривалий відпочинок протягом декількох місяців. При цьому такий відпочинок не повинен бути обтяжений проблемами, домашніми справами або роботою.
Не варто забувати і про фізичні вправи. Звичайно, в стані депресії людині важко змусити себе щось робити, але для одужання слід постаратися. Фізичні вправи дадуть енергію і гарний настрій, яких так не вистачає при депресивному стані. Хорошим джерелом приємних вражень буде якесь творче заняття. Малювання, ліплення з глини, письменство - все те, що дасть людині можливість виразити себе і свої почуття.
Дані рекомендації допоможуть полегшити перебіг депресії, згладити багато симптомів, але для повного одужання необхідно звернутися до лікаря, який призначить необхідні лікарські препарати і проведе психотерапію.
профілактичні заходи
Кожна людина здатна вберегти себе від депресії. Попередження її набагато легше проводити, ніж лікування. В основі профілактики лежить просте правило: необхідно берегти внутрішні ресурси. Не варто займатися тим, що не приносить задоволення і не дає часу на відпочинок, будь то робота чи нездорові відносини. З життя необхідно прибрати все те, що постійно дарує лише негативні емоції.
Оберігання внутрішніх ресурсів полягає не тільки в їх грамотної витраті, але і поповнення. Регулярні фізичні навантаження повинні бути присутніми в житті кожної людини, адже сила полягає в русі.
Крім того, поповненню внутрішньої сили сприяє і присутність людини в суспільстві улюблених людей, тому не варто забувати про батьків, сестер, братів, коханих і друзів. Улюблена робота, здорові відносини, правильний відпочинок - ось, що допоможе уникнути депресії.
Про наявність глистів говорить ЗАПАХ з рота! Раз в день пийте воду з краплею.
Грибок нігтя боїться цього як вогню! Якщо в прохолодну воду.
Немає коментарів:
Дописати коментар