четвер, 2 лютого 2017 р.

Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


З настання холодів і дощів з року в рік повторюється одна і та ж ситуація - у дітей починаються простудні захворювання з обов'язково супутнім цьому стану нежиттю.



Закладений ніс, соплі і кашель псують життя і дитині, і його батькам. Одним з ефективних способів полегшення цього процесу є інгаляції при нежиті дітям. Їх можна виконувати різними способами і з різноманітними лікарськими засобами. Розглянемо деякі з них, а також правила, яких необхідно дотримуватися, щоб від цієї процедури була користь, а не шкоду.


Правила інгаляції


Цю процедуру можна робити дитині, у якого підвищена температура тіла. 37, 5 градуса якраз є цією межею, вище якої від інгаляції буде тільки шкода. Пояснюється це дуже просто. При нежиті позитивний ефект від лікування спостерігається лише під час проведення парової інгаляції. А навіть локальний нагрів може привести до зростання температури, що небажано.


Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


Необхідно стежити, що температура пара не перевищувала сорок градусів. Інакше можливий опік слизової оболонки носоглотки. Особливо це актуально при виконанні парової інгаляції над каструлею.


Ні в якому разі не можна робити інгаляції дитині, у якого присутні виділення з носа зеленого або жовтого кольору. Гній є свідченням бактеріальної інфекції. А бактерії, як відомо, в теплі добре розмножуються. І місцеве нагрівання носоглотки при інгаляції буде цьому сприяти.


Бувають випадки, коли в слизових виділеннях дитини присутня кров. Це говорить про те, що лопнули кровоносні капіляри в слизовій оболонці носа. Так як нагрів слизової може привести до збільшення кровотечі, робити процедуру теж не можна.


Немає сенсу робити інгаляцію при нежиті за допомогою небулайзера. Адже сенс носової інгаляції полягає в тому, щоб зволожити слизову оболонку носа і доставити туди ж ліки. А небулайзери дають на виході невеликий дисперсійний туман з частинками від 2 до 5 мікрон, які транзитом проходять носоглотку, досягаючи бронхів і легенів.


Таким чином, небулайзери - це ідеальний засіб для лікування кашлю, але не нежиті. А для того щоб було лікування носа, частинки пари повинні бути близько 10 мікрон, що успішно роблять парові інгалятори або підручні засоби. І хоча немовляті інгаляцію можна зробити тільки за допомогою небулайзера зі спеціальною маскою, актуальною така процедура буде тільки для лікування кашлю, але ніяк не нежиті. Тому інгаляція при нежиті дітям до року протипоказана.


Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


Забороняється робити інгаляції, якщо дитина скаржиться на біль у вухах і їх закладеність. Будь-який місцевий нагрів може привести до розвитку отиту і важким ускладнень.


Немає необхідності робити цю процедуру і в тому випадку, якщо у малюка постійно течуть соплі з носа.


Тепер про те, як можна і потрібно робити інгаляції при нежиті дітям.


Якщо у дитини засохла слиз в носі, то можна зробити парову інгаляцію і тільки її. Інші види інгаляцій, наприклад, за допомогою небулайзера годяться тільки для лікування кашлю. Так як ця процедура призводить до місцевого нагрівання носоглотки, виходити малюкові на вулицю бажано не раніше ніж через півтора-дві години. А якщо на дворі холодну пору року, то можна не раніше трьох годин.


Що стосується прийому їжі, то можна їсти за годину до процедури або через годину після неї. Їжа не повинна бути холодною.


Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


Якщо процедура проводиться за допомогою каструлі, обов'язкова присутність батьків і їх контроль. Каструлю можна випадково перевернути, адже діти бувають дуже активними. Тоді знадобиться ще лікування опіків.


І, звичайно, такий важливий момент. Якщо для лікування кашлю повітря вдихається через рот, а видихається через ніс, то при лікуванні нежиті треба робити навпаки.


Крім того, батьки повинні не забувати той факт, що якщо дитині до року парову інгаляцію ні в якому разі робити не можна, то дошкільнику можна тільки за призначенням лікаря. Це пояснюється тим, що в результаті цієї процедуру відбувається розрідження слизу і її збільшення в обсязі. Потенційно цей процес може привести до закупорки дихальних шляхів. І якщо, школяр зможе успішно відкашлятися і висякатися, то дошкільник не завжди.


проведення інгаляції


При проведенні цієї процедури для лікування нежиті можна використовувати різні парові інгалятори. Саме вони підходять для лікування верхніх дихальних шляхів, включаючи ніс і горло. У той же час при кашлі, викликаному на ангіну, парові інгаляції заборонені.


Для лікування нижніх дихальних шляхів за допомогою інгаляції призначені більш складні апарати, іменовані небулайзерами. Вони є ефективними при лікуванні кашлю, викликаного бронхіт, трахеїт, запалення легенів і тому подібним. Гарні вони і при лікуванні бронхіальної астми.


Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


Як вже говорилося, найпростішим і доступним є використання звичайної каструлі з гарячою водою. Але їй необхідно користуватися з обережністю, так як не виключений опік слизової оболонки дихальних шляхів.


Якщо в сім'ї спостерігаються часті простудні захворювання, дітей та дорослих мучать безперервний кашель і нежить, є сенс придбати в аптеці парової електричний інгалятор. Він набагато зручніший у використанні і часто має так звану сауну для особи, що представляє собою маску. Вони набагато дешевше небулайзера і добре справляються з нежиттю і кашлем, викликаним захворюванням верхніх дихальних шляхів.


Ще один доступний і ефективний вид парового інгалятора - скляний інгалятор Махольда. Він дешевий і простий. При його використанні рекомендується застосування ефірних масел, які дають хороший результат при кашлі.


Проводити процедуру рекомендується два - три рази на день. Можна і частіше при тяжкому перебігу хвороби. Зазвичай тривалість інгаляції становить від трьох до п'яти хвилин. При використанні покупних інгаляторів слід притримувати доданих до них інструкцій.


Інгаляції при нежиті дітям: правила проведення


Основою завданням інгаляції є зволоження носоглотки для розрідження і кращого відходу слизу. З цією метою може використовуватися звичайна вода. Часто використовується фізіологічний розчин, який можна придбати в аптеці або без праці виготовити самому. Для цього достатньо розчинити чайну ложку кухонної солі в склянці кип'яченої води.


Замість звичайної солі можна використовувати морську сіль. Часто застосовуються відвари лікарських трав: ромашки, шавлії, евкаліпта. Замість відварів можна використовувати ефірні масла: ялиці, сосни, того ж евкаліпта. Ці кошти допомагають дещо зменшити запальний процес.


Аптечні розчини, які містять активні лікувальні речовини, наприклад, антибіотики для парових інгаляцій не підходять. Вони призначені для небулайзерів і можуть застосовувати тільки за призначенням лікаря.


Доктор Євген Комаровський пояснює, що це за процедура і як правильно її застосувати ін наявності нежиті у дитини.

Немає коментарів:

Дописати коментар