Кожен батько переживає з приводу самопочуття своєї дитини. Дитячі хвороби неминучі. Таким способом формується імунітет. Нерідко дітлахам доводиться стикатися з такою патологією, як гострий фарингіт.
Симптоми і лікування (у дітей) цієї недуги будуть представлені вашій увазі в статті. Ви дізнаєтеся особливості перебігу хвороби. Також з'ясуйте, які кошти в тій чи іншій ситуації є найбільш ефективними в боротьбі з цією проблемою.
гострий фарингіт
Симптоми і лікування у дітей даної патології будуть описані далі. Перед цим потрібно сказати про саме захворювання. Фарингіт - це запалення слизової оболонки гортані. Воно супроводжується сильним набряком і масою неприємних симптомів. У дітей пік захворюваності припадає на вік з 3 до 10 років. Саме в цей період дітлахи відвідують навчальні заклади, в яких наголошується велике скупчення людей. Однак можуть хворіти і діти молодшого віку.
Класифікація патології
Медики поділяють захворювання на кілька видів. Найбільш часто зустрічається гострий фарингіт. Симптоми і лікування у дітей та дорослих в цьому випадку досить схожі. Рідше зустрічається хронічна форма хвороби. Також фарингіт відрізняється за своєю природою свого походження. Це може бути вірусна, бактеріальна, алергічна, травматична або грибкова патологія. Кожен вид, в свою чергу, може бути катаральним, гранулезнимі або атрофічним. Якщо ви звернетеся до лікаря, то лікар обов'язково розповість про те, які має гострий фарингіт симптоми (і лікування). У дітей 2 років і молодше терапія буде розписана детально. Необхідно точно дотримуватися всіх розпоряджень педіатра.
Ознаки захворювання залежать від його виду
Які має гострий фарингіт симптоми і лікування у дітей? Корекція патології залежить безпосередньо від наявних симптомів. Призначення будь-яких препаратів повинен робити фахівець після проведеного обстеження. Відзначимо, що по основних симптомів лікар може визначити вид патології. Так, хронічна форма практично не має клінічних ознак. Тоді як симптоми гострого фарингіту яскраво виражені. Багато що залежить і від природи хвороби. Розглянемо основні ознаки, які вказують на те, що почався гострий фарингіт у дитини.
Висока температура
Лихоманка завжди супроводжує виключно гостру стадію хвороби. При хронічному фарингіті цього симптому майже не спостерігається. Рівень термометра може показувати позначку в 37,5 або 38,5 градуса. Подібні явища часто супроводжують гострий фарингіт. Симптоми і лікування у дітей при температурі відповідні.
Не варто застосовувати в цій ситуації народні засоби, адже вони можуть не тільки не допомогти, а й погіршити становище. Для зниження температури і усунення лихоманки лікарі радять застосовувати препарати на основі ібупрофену або парацетамолу. Дозування того чи іншого медикаменту підбирається відповідно до віку та маси тіла карапуза.
Неприємні відчуття в гортані
Якщо почався гострий фарингіт у дитини, то малюк може скаржитися на сильні болі при ковтанні. Часто вони супроводжуються сухістю слизової оболонки, недостатнім її зволоженням, набряком, першіння. Іноді процес швидкого прогресування хвороби доповнюється сухим непродуктивним кашлем без відходження мокроти.
Медики говорять про те, що безпомилково вказують на гострий фарингіт симптоми. І лікування у дітей народними засобами в цьому випадку допустимо. При цьому варто звертати особливу увагу на чутливість малюка до тих чи інших засобів. Якщо ви віддаєте перевагу стандартну медицину, то фахівець призначить вашому карапузові препарати, що знімають неприємну симптоматику. Це можуть бути розчини для полоскання, розсмоктуються пастилки і різноманітні, що пом'якшують слизову оболонку, лікарські засоби.
Додаткові симптоми захворювання
Ви вже знаєте, які зазвичай має гострий фарингіт симптоми. І лікування у дітей проводиться відповідними препаратами. Зазвичай жарознижувальними, пом'якшуючими, знеболюючими і іншими медикаментами. Однак захворювання може супроводжуватися також іншими ознаками. Вони з'являються не завжди і не у всіх. Але про них варто пам'ятати:
- Отит і євстахіїт. Якщо набряк з гортані почне переходити на слухові трубки, то малюк може скаржитися на закладеність вух і зниження їх чутливості до звуків. Пізніше починається запальний процес. Тому якщо помічено погіршення самопочуття, з'являється біль у вухах, повторне підвищення температури, то мова може йти про приєднання бактеріальної інфекції.
- Лімфаденіт - це збільшення і запалення лімфовузлів. Якщо має такі гострий фарингіт симптоми, і лікування у дітей (антибіотиками) повинно бути підібрано правильно. Народні засоби, швидше за все, виявляться тут безсилими. При лімфаденіті, яка виникла через фарингіту, частіше запалюються шийні лімфовузли, які мають чітку структуру. Але можуть бути порушені також потиличні і підщелепні, на які рідше звертається увага.
причини патології
Основними причинами для розвитку хвороби стають вдихання забрудненого повітря. Тому частіше від захворювання страждають діти, які проживають у великих, густонаселених містах. При попаданні подразника на слизову оболонку починається моментальна реакція, яка супроводжується описаними вище симптомами.
Також гострий фарингіт у дитини може розвинутися на тлі інфекції. Найбільш часто це вірусна патологія. Передається таке захворювання повітряним шляхом або при безпосередньому контакті. Також заразитися можна і бактеріальним фарингіт. Рідше виникає гостра форма грибкового типу. Захворіти можна і без зовнішнього впливу. Запалення слизової оболонки глотки може початися через розташованого близько вогнища інфекції: карієсу, риніту, гаймориту або синуситу.
противірусна терапія
У багатьох малюків має дуже схожі гострий фарингіт симптоми: і лікування у дітей 2 років і старше теж особливо не відрізняється. Воно в першу чергу повинно бути відповідним. Найбільш часто причиною захворювання є віруси. Вони можуть бути різними. Наприклад, збудниками виступають риновіруси, аденовіруси, коронавіруси та грип. Чим раніше в цьому випадку буде розпочато лікування, тим швидше і легше настане одужання.
Для лікування недуги у малюків найбільш часто використовуються такі препарати: -Анаферон-, -Ізопрінозін-. -Гропріносін-, -Ціклоферон- І інші. При доведеному грипі можуть виписувати більш серйозні склади: -Таміфлю- або -Релензу-.
Використання антибіотиків
Застосування протимікробних засобів повинно починатися тільки після ретельного огляду малюка і здачі аналізів. Зазвичай діагностика не займає багато часу. У дитини береться мазок із зіву і досліджується під багаторазовим збільшенням. Приводом для такої діагностики є гнійне відділення, що сходить по задній стінці глотки.
Лаборанти обов'язково проводять тест на чутливість до антибіотика. Препарати можуть призначатися у вигляді місцевих засобів або для перорального застосування. Останній варіант завжди має перевагу в тій ситуації, коли захворювання має додаткові ознаки (отит, лімфаденіт). Що робити, якщо має відповідні гострий фарингіт симптоми? І лікування у дітей антибіотиками в цій ситуації має бути правильним. В іншому випадку може виникнути резистентність мікроорганізмів до того чи іншого діючої речовини.
Медикаменти для місцевого застосування мають форму розчинів для полоскання, спреїв або розсмоктуються таблеток. До останніх можна віднести препарати -Граммідін-, -Фарінгосепт-, -Стрепсілс- і так далі. -Біопарокс- - Відмінне інгаляційне ліки. Одночасно полоскання проводять за допомогою -Хлоргексідіна-, -Мірамістіна-. Пероральне застосування антибіотиків здійснюється строго за інструкцією не менше 3 трьох діб. Найбільш часто призначаються ліки -Амоксіціллін-, -Сумамед-, -Амоксіклав-, -Азітроміцін-. Рідше застосовуються антибіотики-цефалоспорини. Це -Супракс-, -Цефтріаксон-, -Цефотаксім- і так далі.
Гострий фарингіт: симптоми і лікування у дітей до року народними засобами
Якщо перебіг хвороби не має небезпечних симптомів, то пацієнт цілком може обійтися бабусиними рецептами. Перевага народним методам лікування віддається і в тому випадку, коли захворювання не викликано вірусами або бактеріями. Якщо вашого малюка турбує виключно сухість в горлі, відчуття грудки і незначний кашель, то не поспішайте купувати медикаменти. Спробуєте впоратися з хворобою безпечними засобами. Однак перед цим потрібно обов'язково відвідати доктора і переконатися у відсутності алергічної реакції на той чи інший препарат. До таких засобів відносяться:
- Трави. Допомогти усунути запалення і біль цілком здатні відвари. Ви можете вибрати траву на свій розсуд: ромашку, шавлія, подорожник, календулу, евкаліпт або інші. Заваріть засіб відповідно до інструкції. Попестити горло до 10 раз на добу після їди.
- Чаї. Приймати описані вище трави можна і у вигляді чаю. Однак в цьому випадку концентрація відвару повинна бути не такою високою. Пийте чай з медом, він пом'якшить слизову оболонку і зніме запалення. Заваріть лимон, який зможе підвищити ваш імунітет.
- Сіль і сода. Ці два компоненти давно допомагають один одному в лікуванні різних захворювань. Щоб позбутися від гострого фарингіту, розведіть у теплій воді по ложці того і іншого сипучого порошку. Попестити цим розчином горло 3-4 рази на добу.
- Мед. Цей компонент чудово бореться з фарингіт різного характеру. Ви можете дати дитині тепле молоко з декількома ложками продукту бджільництва. Такий напій не тільки пом'якшить горло, а й усуне нав'язливий сухий кашель. Також можна приготувати часниковий сироп з медом. Вживати його потрібно кожну годину по маленькій ложечці. Готується він просто. Очистіть часник і порубати. Залийте медом і доведіть до кипіння. Остудіть засіб і поставте в холодильник.
Дотримання режиму і дієти
Вам вже стало відомо, які має гострий фарингіт симптоми і лікування у дітей. Комаровський - відомий педіатр - говорить про те, що в лікуванні патології важливу роль відіграє режим і дієта. Створіть для свого малюка максимально комфортні умови. Провітрюйте приміщення, але не влаштовуйте протягів. Не змушуйте дитину їсти, якщо він не хоче.
Обов'язковою є багато пити. Крім чаїв та відварів, давайте дитині багато чистої води. Всі напої і продукти харчування не повинні дратувати гортань. Ідеально, якщо їжа тепла і м'яка. Виключіть з раціону дитини солодке, газовану воду, спеції, кисле і солоне.
Підведемо підсумок-
Ви познайомилися з дуже неприємним захворюванням. Це гострий фарингіт. Симптоми і лікування у дітей, фото патології представлені вашій увазі в статті. Допомогти впоратися з проблемою можуть народні рецепти. Однак якщо протягом перших двох діб вашому малюку не стало легше, то потрібно обов'язково звернутися до фахівця. Зверніть увагу на те, що бабусині рецепти безсилі перед грибкової та бактеріальної формою хвороби. Якщо вчасно не почати терапію, то захворювання може перейти в хронічну форму. Тоді вже побороти його буде дуже важко. Чи не ставте здоров'я свого малюка під загрозу - звертайтеся до медиків за призначенням. Всього вам доброго, не хворійте!
Немає коментарів:
Дописати коментар