Почнемо з того, що холецистит - запалення жовчного міхура, яке є наслідком багатьох хворобливих станів. Так, це можуть бути запальні процеси кишечника, пієлонефрит, цистит, вірусні ураження печінки, лямблії.
Причиною розвитку холециститу також можуть стати пародонтоз. синусит, тонзиліт, простатит. Гострий холецистит досить часто проявляється після прийняття рясно жирної, гострої, смаженої їжі, алкоголю. Холецистит небезпечний тим, що в КАЛЬКУЛЬОЗНИМ формі хвороби утворює камені, які дуже складно вивести з організму без оперативного втручання. Також холецистит може викликати такі небезпечні стану, як перитоніт, підпечінковий абсцес, гнійник жовтого міхура і жовтяницю. Як же розпізнати холецистит? Про це поговоримо далі.
симптоми холециститу
Оскільки медики розрізняють гостру і хронічну форму холециститу, то давайте розглянемо симптоми кожного захворювання окремо. Отже, симптомами гострого холециститу є: різкі болі в правому підребер'ї після прийняття жирної їжі, алкоголю, фізичного навантаження, тривалої пробіжки і навіть їзди по вибоїстій дорозі. Як правило, болі супроводжуються гіркотою в роті, нудотою, блювотою, підвищенням температури і загальною слабкістю.
При хронічному холециститі характерні виникнення ниючий тупий біль у правому підребер'ї після прийому важкої їжі. При цьому біль може переміщатися в область правого плеча і шиї і поширяться на праву лопатку. Як і при гострій формі, хронічний холецистит супроводжується відчуттям гіркоти у роті з металевим присмаком, відрижкою повітрям, метеоризм, нудотою. Чергування закрепів та проносів - часті симптоми хронічного холециститу.
Незалежно від того, симптоми якої форми холециститу явно виражені, в разі їх появи необхідно негайно звернутися до лікаря. Справа в тому, що лікування гострого холециститу або загострення хронічного підлягають негайній госпіталізації. Оперативне втручання застосовують лише в разі розвитку ускладнень або неефективності консервативного лікування.
медикаментозні препарати
Що стосується лікарської терапії, то вона використовується при протипоказання до проведення операції або в разі, якщо в жовчному міхурі відсутні камені. Зверніть увагу, що дієта при холециститі - обов'язкова умова! У перші два дні загострення захворювання показано повне голодування і неміцний солодкий чай, а в наступні два дні раціон хворого складається з протертих супів і каш без солі, масла і вершків. Поступово дієту розширюють, добавляються парове м'ясо і рибу, сухарики і протертий сир. Решта їжа під забороною.
Медикаментозні препарати при холециститі застосовуються тільки за призначенням лікаря. Як правило, для лікування захворювання використовують спазмолітики (но-шпа, папаверин), препарати, що розчиняють жовчні камені (уросан, хенофальк) і фітопрепарати (Галстена, гепабене).
Лікування холециститу народними засобами
Що стосується народних коштів для лікування холециститу, то збори трав і лікарських рослин, що застосовуються у вигляді відварів, допомагають значно прискорити процес одужання. Однак і тут лікування повинно бути погоджено з лікарем.
Рецепти народної медицини для лікування холециститу:
Бережіть себе і не хворійте!
Немає коментарів:
Дописати коментар