
До переваг ліків у вигляді спреїв відносяться проникнення в важкодоступні місця носоглотки, простота використання. У цій формі випускають кілька груп препаратів від нежитю.
Судинозвужувальні препарати в спреях
Група спреїв від нежиті з судинозвужувальну ефектом найбільш представницька, список препаратів включає десятки найменувань. Судинозвужувальні спреї з деконгестантами за короткий час усувають набряк слизової і виділення з носа, звільняють дихання.
В аптеках спреї від нежиті відпускаються без рецепта, але це не означає, що вони абсолютно безпечні.
Консультація лікаря при виборі спрею необхідна. оскільки деконгестантів - діючі речовини спреїв, здатні викликати звикання при використанні більше 5 днів і мають побічні ефекти.
швидкодіючі деконгестантів
Найдешевшим з цієї групи спреєм від нежиті є український препарат Несопін, його ціна становить 81 руб. за флакон 20 мл. Дорогі ліки з цієї групи - Називин і Афрін, стоять в межах 160 руб.
Спреї з ксилометазолін
Велику групу спреїв від нежиті представляють лікарські засоби на основі ксилометазоліну.
Найбільш популярні від нежиті будь-якого походження спреї Отривин, Рінонорм, Снуп, Длянос, Тизин Ксило, Ріномаріс, Галазолін, Ксімелін, Ксіметазолін буфус, Інфлюрін, Санорин-Ксило, Доктор Тайсс Рінотайсс, Еспазолін.
Не варто забувати про такий дієвий засіб від нежитю як таблетки. Детально в нашій статті Таблетки від нежиті.
Спреї з деконгестантами короткої дії
До найдешевшим спреям від нежитю відносяться ліки на основі нафазолина - Нафазолін, Санорин, Нафтизин. Недоліком цих препаратів є необхідність частого використання, шкідливу дію активної речовини на слизову носа.
Спреї з морською сіллю

При цьому вони не чинять негативного впливу на Війчастий епітелій слизової носа і не викликають звикання.
Спреї з морською сіллю умовно можна розділити на дві групи:
Кращі спреї з морською сіллю

Виняток становлять препарати з додатковими лікарськими компонентами, що викликають індивідуальну переносимість. Для цієї групи засобів також дуже важливо уважно вивчати інструкцію перед застосуванням.
Особливості застосування для дітей
Дітям до 2 років дозволено використовувати препарати морської солі у вигляді спрея, якщо правильно вводити ліки.
Дітям балончик з препаратом підносять до основи носа, роблять ін'єкцію, не вводячи його в ніздрю.
Спреї з морською сіллю відносяться до найдешевшим, безпечним і ефективним засобам лікування від нежиті.
Читайте докладно про лікарські препарати від нежиті для дітей в статті Ліки та краплі від нежитю у дітей до року.
Спрей від алергічного нежитю
Для лікування від алергічного нежитю використовують назальні спреї різних груп, схожість їх дії полягає в ефективному усуненні симптомів.
гормональні засоби
Стероїдні аерозолі для багатьох хворих, які страждають на алергічний нежить, служать основним засобом «першої допомоги».
Перевага гормональних спреїв від нежиті у відсутності седативного ефекту, за відгуками хворих, Фліксоназе, Альцедін, Амавіс, Назонекс дозволяють вести звичайний спосіб життя, не впливають на здатність керувати транспортом.
антигістамінні препарати

До їх складу входить активна речовина азеластин, що володіє вираженим протиалергічну ефектом. Назальні спреї аллергодил, Азеластин рекомендовані від нежиті для дітей старше 6 років, діють 12 годин після застосування.
Допускається використовувати засіб для лікування нежиті протягом 6 місяців.
Спреї з антибіотиками
Список спреїв від нежиті, що містять антибіотики, невеликий, представлений трьома препаратами - ізофра, Биопарокс, Полідекса. Дітям такі препарати може призначити тільки лікар. Спреї з антибіотиками для лікування нежиті використовують і дітям, і дорослим курсами, призначають при бактеріальному нежиті, ринофарингите. гаймориті.
До складу спрею ізофра входить аміноглікозидний антибіотик фраміцетін. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів. Препарат діє на бактеріальну мікрофлору, яка викликає запальні захворювання дихальних шляхів.
Лікарський препарат Полідекса містить 2 види антибіотиків - поліміксин, неоміцин, а також ряд компонентів з протиалергічну, протизапальну дію. Спрей Полідекса вражає широкий спектр бактеріальних інфекцій, не робить дії на грибки, віруси.
Обирати самостійно, який спрей з антибіотиком краще використовувати від нежиті, не рекомендується. Антибіотики навіть при місцевому використанні надають побічні дії.
гомеопатичні спреї
Затребуваними гомеопатичними спреями від нежиті є Еуфорбіум Композитум, Делуфен. Гомеопатичні засоби використовуються для лікування риніту при застуді. алергії, використовується при смердючому нежиті (озене), атрофічному риніті, що супроводжується витончення слизової носа.
Рослинні препарати в складі гомеопатичних засобів зволожують слизову оболонку, позитивно впливають на обмінні процеси. Засоби дозволено використовувати дітям з 4 років, при вагітності в разі відсутності алергії до компонентів.
Препаратом лікують нежить у новонароджених, при вагітності. Делуфен добре переноситься, не викликає звикання, ускладнень.
Дієвим і безпечним засобом від нежиті при вагітності вважаються мазі від нежиті. Детально в статті Мазь від нежиті.
Ліки на основі натуральних компонентів поступаються у швидкодії препаратів офіційної медицини. Однак багато хто з них мають гарний лікарським ефектом, а головне, мають менше протипоказань та побічних ефектів.
До рослинних спреям від нежитю відносяться китайські засоби Лінг, Прополіс, Billitong, Дітун Біяньшуй Пеньузци. Ці кошти багатокомпонентні, тому здатні викликати, тому приймати їх потрібно під контролем лікаря.
Кращим способом лікування служить, як відомо, профілактика. Відносно нежиті профілактикою служить зрошення порожнини носа ізотонічними розчинами морської солі.
Регулярне використання Долфін, Аквалор в сезони застуд, при появі перших симптомів вбереже від зараження або посилення хвороби.
Немає коментарів:
Дописати коментар