У деяких випадках очей довгий час може залишатися без видимих змін, хоча блефарит буде розвиватися повним ходом. Це породжує у батьків помилкова думка про те, що дане захворювання досить просте і не вимагає якогось особливого медикаментозного лікування. Насправді бездіяльність при такому діагнозі може обернутися серйозними ускладненнями для здоров'я дитини. Щоб їх уникнути, потрібно намагатися захистити малюка від чинників, що провокують розвиток дитячого блефарити.
Найчастіше збудником блефарита у дітей стає золотистий стафілокок, що активізується в організмі при певних умовах. Однак природа захворювання може бути також паразитарна або обумовлена різними іншими факторами. Причинами дитячого блефарити можуть стати:
- перенесені інфекційні захворювання,
- сильна перевтома (як фізичне, так і психічне),
- переохолодження,
- кліщ демодекс, який потрапляє в цибулинки війок при контакті малюка з птахами, пуховими і пір'яними подушками, а також при хронічних проблемах шлунково-кишкового тракту, діабеті, різних видах алергії, фокальних точках інфекції,
- ослаблений імунітет,
- проблеми з шлунково-кишковим трактом (коліт, гастрит, холецистит),
- постійне зорове напруження,
- цукровий діабет,
- глисти,
- потрапляння бруду під повіки,
- чутливість до різних подразників (квітковому пилку, косметиці, пилу),
- порушення обміну речовин в організмі,
- кровотеча з хворого зуба, мигдаликів при хронічному тонзиліті,
- відмова від носіння окулярів при далекозорості, так як м'язи очей при цьому страждають від напруги і втоми,
- авітаміноз,
- тертя очей брудними руками,
- анемія,
- зовнішні атмосферні явища: потрапляння в очі вітру, диму, пилу.
Якщо батьки будуть знати, які саме причини здатні викликати таке неприємне захворювання у дитини, як блефарит, вони можуть якось убезпечити очі від зараження. По-перше, навчити його дотримуватися елементарних правил гігієни. По-друге, залучати його з ранніх років до здорового способу життя. По-третє, вчасно лікувати будь-які внутрішні захворювання. Якщо ж вберегти малюка не вийшло, потрібно своєчасно побачити перші ознаки блефарити. Це дозволить якомога раніше почати його лікування.
Симптоми і ознаки
Складність даного захворювання в тому, що симптоми блефарити у дитини легко сплутати з ознаками інших очних недуг. Того ж ячменю, наприклад. Тому якщо протягом певного часу з очима малюка відбуваються ненормальні, нездорові явища, батьки повинні якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря. До таких симптомів можуть належати:
- припухлість, набряки на повіках,
- почервоніння кон'юнктиви очей,
- склеювання і випадання вій,
- свербіж,
- печіння,
- гіперемія,
- роздратування під нижньою повікою,
- звуження очної щілини,
- потовщення повік,
- скоринки по краях вій, які потім перетворюються в кровоточать виразки,
- якщо має місце запалення мейбоміевих залоз, при натисканні на повіки з-під них випливає білувата маса жовтуватого відтінку,
- почуття дискомфорту в області очей,
- лущення шкіри на голові, навколо брів і очей,
- телеангіектазії - видиме розширення дрібних кровоносних судин шкіри у вигляді сіточки або зірочок.
Якщо мають місце бути кілька подібних проявів, дитини рекомендується якомога швидше показати лікарю, а не займатися самолікуванням. Симптоми блефарити - сигнал про те, що потрібне втручання спеціаліста. Тільки він зможе провести грамотну діагностику і відповідно до виду захворювання призначити терапію.
види блефарити
У медицині виділяють кілька видів дитячого блефарити (в залежності від його симптоматики і походження):
- лускатий (простий, себорея),
- виразковий,
- кутовий,
- мейбоміевий,
- демодекозне,
- алергічний,
- хронічний,
- розацеа.
Будь-який з цих видів блефарити у дітей характеризується своїми особливостями, від яких і буде залежати призначене лікування.
лікування захворювання
Після того, як лікар огляне дитину, проведе обстеження, поговорить з батьками, виявить можливі причини захворювання, продіагностує симптоматику, визначить вид блефарити у дитини, він дасть рекомендації, як його лікувати.
- Коли діагностують алергічний блефарит у дітей, рекомендують виключити контакт з алергеном, промивати повіки теплою, фільтрованої водою з милом.
- Спеціальний крем для повік.
- Шампунь, якщо блефарит себорейний і торкнувся волосистої частини голови.
- Обробка краю вій спиртовим розчином можуть призначити при демодекозном блефариті.
- Зміцнення імунної системи вітамінотерапією.
- Коригування режиму харчування, гіпоалергенна дієта.
- Масаж століття.
- Такі фізіотерапевтичні методи, як електрофорез з лікувальними розчинами (частіше за інших призначають антибіотики, вітаміни С і В), УВЧ-терапія, УФ-опромінення, магнітотерапія, дарсонвалізація.
- Зовнішня обробка століття 70% -ним розчином етилового спирту, 1% -ним - діамантового зеленого, настоянкою лікарської календули, відваром аптечної ромашки.
- Зовнішня обробка уражених блефаритом століття антибактеріальними мазями: еритроміцинову, тетрациклиновой, Оріпрімом-П, Колбиоцина, Офтальмотрімом.
- Мазі у вигляді комбінованих медикаментозних препаратів, що поєднують в собі одночасно і антибіотик, і глюкокортикостероїди: Макситрол, Декса-гентаміцин, Гаразон.
- При лікуванні виразкового блефарити у дітей рекомендується акуратно видалити з вік гнійні скоринки. Вони легко знімуться, якщо розм'якшити їх попередньо ланоліном або стерильним вазеліном.
- Антимікробні очні краплі, закопують в кон'юнктивальний мішок: розчини мірамістину, піклоксідіна, сульфацил-натрію, левоміцетину.
Призначене лікарем, своєчасне лікування блефарити у дітей призводить до повного одужання без ускладнень. Якщо ж упустити захворювання на початковому етапі і проігнорувати медикаментозну допомогу, це може привести до самих небажаних наслідків аж до погіршення зору.
Немає коментарів:
Дописати коментар