Особа - це візитна картка людини. На ньому відображаються як найменші зміни в стані здоров'я, так і спосіб життя. При цьому найменший прищик іноді псує все плани, що вже говорити про фурункули.
Це жахливе слово являє собою не менш страшний «вулкан» на шкірі, з яким не завжди ясно, що робити. Так що давайте розбиратися, як лікувати фурункул на обличчі з мінімальними втратами для здоров'я і краси.
Причини фурункулів на обличчі
Ось якими шляхами це відбувається:
- Через немиті руки. Брудними руками, взагалі, торкатися тіла не можна, тим більше особи.
- Через предмети гігієни інших людей. Фурункули заразні, тому якщо у кого-то в сім'ї вони часто зриваються, то потрібно дотримуватися підвищену обережність, особливо якщо в будинку є діти.
- Чиряк на підборідді або лобі може запросто розвинутися, якщо там колупати прищі. Будь-яка травма шкірного покриву, навіть непомітна, стає відкритою дверима для мікробів.
- Наявність будь-яких шкірних захворювань, наприклад, екземи, призводить зниження захисних функцій шкіри. Діяти хвороботворним організмам в такому випадку набагато легше.
- Знижений загальний імунітет внаслідок захворювань або нездорового способу життя.
Які аналізи здавати при фурункульозі
Знаючи, від чого з'являються фурункули на обличчі, ви можете запобігти цьому процесу. Також необхідно знати, що якщо вони у вас часті гості, то тут мова йде вже про фурункульозі. В такому випадку знадобитися пройти повноцінне обстеження, щоб з'ясувати причину.
Як правило, лікарі рекомендують перевірити наступне:
- кров на цукор,
- кров на клітинний імунітет,
- роботу печінки і шлунково-кишкового тракту,
- стан імунної системи організму,
- наскільки злагоджено працює ендокринна система.
Все це швидко дозволить з'ясувати основну причину патології. Її швидке усунення дозволить розпрощатися з фурункульоз назавжди.
Профілактика фурункулів на обличчі
Так як позбутися від чірія на обличчі досить складно, то бажано вести такий спосіб життя, щоб вони не з'являлися. Ця частина тіла небезпечна в першу чергу не тим, що можуть залишитися некрасиві шрами, а тим, що тут інфекції простіше проникнути в кров.
Ось, що зведе до мінімуму ризик появи фурункулів:
- Часом шкіра людини має дуже тонкий кислотно-жировий шар, який не захищає її повноцінно від негативного впливу навколишнього середовища. Це зазвичай спадкове явище, але занадто часте використання мила також може привести до такого явища, тому для очищення обличчя потрібно використовувати лише спеціальні засоби.
- Візьміть собі за звичку не чіпати обличчя брудними руками. Мийте їх кожен раз, як ви повертаєтеся з громадських місць.
- Чи не видавлюйте прищі на обличчі і акуратно видаляйте зайві волосся, щоб не занести інфекцію в мікроранки.
- Не зловживайте засмагою. Ультрафіолет теж истончает верхній захисний шар шкіри.
- Користуйтеся якісною непростроченої косметикою. Непізнаний крем - прекрасна живильне середовище для патогенних мікроорганізмів.
- Правильно харчуйтеся, ведіть активний спосіб життя, повноцінно відпочивайте і уникайте стресів.
Правила, начебто, нескладні, але вони допоможуть вам ніколи не дізнатися, що таке підшкірний фурункул на обличчі.
Домашній рецепт. Пам'ятка!
симптоми фурункулів
Сплутати чиряк з чимось іншим практично неможливо. Однак якщо ви ніколи з ними не стикалися, то не зайвим буде дізнатися, як же вони все-таки виглядають, щоб не подумати, що це звичайний прищ.
Гнійник має три стадії розвитку:
- На самому початку уражене місце свербить і трохи набрякає. Якщо придивитися, то в центрі можна виявити волосок, так як це запалення волосяного мішечка. Набряк дуже швидко збільшується, і вже через пару годин ми спостерігаємо внутрішній фурункул на обличчі. Він щільний, червонуватий і сильно болить, іноді навіть якщо його не чіпати.
- Через 2-3 дні гнійник починає дозрівати, а в його центрі з'являється голівка, що відрізняється за кольором. Чиряк має вигляд червоного щільного конуса з біло-жовтої крапкою посередині. На цьому етапі нерідко підвищується температура тіла.
- Внутрішній чиряк на обличчі остаточно дозріває і прориває на 4-7 день. Гнійний стрижень самостійно відходить, а разом з ним і весь вміст гнійника. У цей період і починається загоєння і різке поліпшення загального стану.
Варто сказати, що будь то фурункул на скроні, біля губ, носа або будь-який інший частині особи, до нього потрібно ставитися дуже обережно. У цій частині розташовано дуже багато кровоносних судин і всі вони знаходяться близько до поверхні шкіри. По-перше, через це збільшується дискомфорт і ускладнюється перебіг захворювання. Нерідко температура тіла досягає максимуму, а головні болі не дають спокійно жити.
По-друге, існує великий ризик проникнення інфекції прямо в кров, а звідти в мозок. На обличчі є такий орієнтир, як рот. Все, що вище нього, має спільний з головним мозком кровотік. Так може проявитися серйозними ускладненнями невміле або неправильне лікування, фурункул на щоці або носі в такому випадку запросто може спровокувати гнійне запалення мозкових оболонок.
Лікування фурункулів на обличчі
Ви ЦЕ повинні побачити
На самому початку, як тільки ви відчули освіту запалення, помажте його будь-яким антисептиком. Бажано не забарвлює шкіру, щоб була можливість оцінити його справжні розміри і прогрес збільшення.
Далі не чекайте, а вирушайте до дерматолога або хірурга. У тому випадку, якщо у вас кілька фурункулом або один великий з багатьма головками, тоді звернення до фахівця має бути негайним.
Лікар огляне вас і поставить діагноз, що зробити зовсім нескладно, так як чиряки мають досить специфічні симптоми. Засоби від фурункулів на обличчі призначаються в залежності від розташування і симптоматики. Це можуть бути:
- Опромінення ультрафіолетовою лампою. Найефективніше його робити на початковому етапі інфільтрації.
- Застосування сухого тепла. Подібне може бути зроблено тільки в умовах фізкабінету.
- Накладання пов'язок з антисептиками. Димексид - досить популярне сучасне засіб.
- Якщо гнійник довго не зріє, то прискорити цей процес допоможе чистий іхтіол. Його складно знайти в аптеках, але він завжди є у хірургів.
- Місцеві антибіотики у вигляді мазей також добре знімають запалення.
В період лікування важливо, щоб на уражене місце не потрапляла вода. Дотримання перерахованих вище заходів дозволить, як прибрати фурункул на обличчі, так і уникнути ускладнень.
Зазвичай якщо все зроблено правильно, а імунітет у вас не сильно ослаблений, то гнійник лопається без сторонньої допомоги. Після того, як це сталося, необхідно промити рану перекисом водню і накласти антисептичну пов'язку. Іноді лікар рекомендує застосовувати після розтину гнійника ще деякий час витягають гній препарати, наприклад, той же іхтіол або мазь Вишневського. Потрібно переконатися, що гній вийшов весь, і всередині не залишилося навіть маленького шматочка стрижня.
У тому ж випадку, якщо фурункул на брови, щоки, підборідді і інших частинах не тріскається самостійно, тоді його розкриває хірург скальпелем під місцевою анестезією. Що робити далі в такому випадку, вам детально розкажуть.
домашнє лікування
Тут потрібно відразу обмовитися, що якщо вас цікавить, як вилікувати фурункул на обличчі в домашніх умовах, то краще не ризикуйте. Будинки самостійно цього робити взагалі не потрібно. Вище ви вже мали можливість познайомитися з причинами цього. Єдине, що ви можете дозволити собі зробити, це під час відвідування лікаря проконсультуватися з ним з приводу того чи іншого народного способу лікування.
Якщо раптом ви перебуваєте далеко від лікувальних закладів, а робити треба щось прямо зараз, тоді скористайтеся наступними порадами:
- Намагайтеся не використовувати будь-які мазі. Вони розм'якшують тканини, через що збільшується ризик потрапляння інфекції в кров.
- Візьміть аркуш подорожника або мати-й-мачухи, добре його помийте з милом, просушіть від води і пам'ятайте в руках. Прібінтуйте до ураженої ділянки шкіри.
- Допомагає справлятися з фурункулами алое. Листочок рослини також потрібно помити, витерти насухо і розрізати. До гнійник прібінтуйте саме місцем зрізу.
- Зробіть медову коржик, змішавши мед з борошном. Мед володіє антибактеріальними властивостями. Якщо зробити таку корж з вечора і залишити її на гнійнику на всю ніч, то зазвичай на ранок він прориває.
- Ще краще вбиває всякі мікроби прополіс. Якщо у вас є вже готова спиртова настоянка, тоді протирайте нею гнійник. Як лікувати фурункул на щоці? Розімніть в руках шматочок прополісу і прикладіть до проблемного місця, закріпивши пластиром.
- Зробіть настій з календули і періодично промивайте їм уражену ділянку шкіри. Для цього необхідно залити склянкою окропу 20 г квіток рослини і прокип'ятити на повільному вогні 20-30 хвилин. Потім остудити.
Крім цього, рекомендується прийом всередину полівітамінів і пивних дріжджів. Дріжджі добрі не тільки в процесі лікування, а й з метою профілактики. Вони ще й очистять вашу шкіру від прищів, якщо такі є.
Також можна приймати очищену сірку, яка продається в аптеці. Як тільки помітили намічається фурункул, почніть її пити. Досить кількості на кінчику чайної ложки. Це дозволить вам розправитися з фурункулами за 2-3 дня.
заборонені дії
- Не використовуйте самостійно тепло на обличчі. Тепло розширює судини, яких і так тут багато. Застосування подібних методів має проводити під суворим наглядом лікаря.
- Чи не видавлюйте фурункул, Не сколупувати його головку, що не накладайте занадто щільні пов'язки. Ви не знаєте, куди потрапить інфекція в такому випадку. При видавлюванні гнійник може лопнути і витекти зовсім не туди, куди б вам хотілося. Наприклад, в око або в гайморову пазуху. З цим жартувати не можна.
- Не чіпайте чиряк взагалі. Чи не чешіть його, чи не мацайте, не торкайтеся зайвий раз навіть чистими руками.
Будь-яке перераховане вище дія може виявитися фатальною помилкою, тому поставтеся до порад з усією серйозністю.
Ви дізналися, як виглядає фурункульоз на обличчі, його причини та способи лікування, подивилися багато фото. Тепер залишилося запастися терпінням і не робити зайвих дій. Тільки в такому випадку ви можете розраховувати на успішне лікування. Якщо раптом після одного чірья у вас знову з'явився інший, неважливо, на якій частині тіла, тоді необхідно звернутися до імунолога і перевірити своє здоров'я.
Ви коли-небудь намагалися позбутися від прищів? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки - перемога була не на вашому боці.
І ви вже думали про пілінгу, ультразвукових чистках і інших процедурах? Воно і зрозуміло, адже прищі - це і дискомфорт, і невпевненість у своїй зовнішності.
Але можливо правильніше видаляти не наслідок, а причину? Перейдіть по посиланню і дізнайтеся як Ольга Ларіна позбулася прищів.
Яка маска краще?
Немає коментарів:
Дописати коментар