четвер, 2 лютого 2017 р.

Ретроцеребеллярних кіста головного мозку


Ретроцеребеллярних кіста головного мозку


Одним із захворювань головного мозку є кіста, що представляє собою доброякісний міхур з рідиною, який розташовується на різних ділянках головного мозку. Розрізняють арахноідальнимі і внутрішньомозкових (ретроцеребеллярних) кісту, кожна з яких має свої види, особливості та методи лікування.



Особливістю внутрішньомозкової кісти є її розташування не на поверхні головного мозку, а в тканинах мозкової речовини.


Причини виникнення кісти


Ретроцеребеллярних кіста головного мозку, як правило, утворюється у вигляді рідинних скупчень у тих ділянках мозку, де загинуло сіра речовина. Для запобігання руйнуванню мозку необхідно невідкладно приступити до визначення причин загибелі сірої речовини, що дозволить в подальшому правильно призначити ефективний курс лікування.


До основних причин цього захворювання відносять:


  • недостатній кровообіг в головному мозку, так як в результаті нестачі кисню і мікроелементів деякі клітини починають поступово відмирати,

  • інсульт - внаслідок крововиливу відбувається некроз частини нервових клітин,

  • хірургічні втручання в області черепа,

  • різні запальні процеси, викликані наявністю інфекції,

  • травми - в результаті удару або струсу можливо відмирання клітин на ураженій ділянці.

Клінічна картина кісти головного мозку


У деяких випадках можуть бути відсутніми ознаки цього захворювання. Однак в більшості випадків воно може проявлятися у вигляді головного болю з відчуттям розпирання і тиску. Іноді спостерігається порушення зору і слуху. Не виключені втрати свідомості, галюцинації, а також всілякі психічні розлади. Також можлива нудота і навіть блювота. У кожного хворого симптоми виражені по-різному, все залежить від розташування, виду та розміру кісти.


Ретроцеребеллярних кіста головного мозку


При інтенсивному зростанні ретроцеребеллярних кісти в результаті триваючого інфекційного процесу, хронічного порушення кровообігу або розвивається розсіяного склерозу хворий може також відчути:


  • внутрішньочерепні пульсації,

  • різке поява шуму у вухах,

  • відчуття хиткості, нестійкості,

  • судоми, рідше оніміння і навіть параліч кінцівок.

діагностика захворювання



При безсимптомному перебігу діагностика ускладнюється, тому що з боку пацієнта відсутні скарги. При наявності симптомів лікар складає анамнез. У будь-якому випадку для підтвердження наявності кісти в головному мозку необхідне проведення магніторезонансної або комп'ютерної томографії.


Ретроцеребеллярних кіста: лікування


Як правило, при безсимптомному перебігу захворювання і відсутності зростання новоутворення за результатами обстеження лікування не призначається. Однак в цих випадках потрібно спостерігатися у невропатолога і контролювати розміри кісти.


Ретроцеребеллярних кіста головного мозку може збільшуватися в розмірах, тому при виявленні симптомів цієї недуги слід негайно приступити до лікування. Дане захворювання лікується тільки хірургічним шляхом.


Перед операцією необхідно ретельно обстежити хворого, щоб виявити причини виникнення кісти, оцінити ризик і вибрати оптимальний вид операції.


Ретроцеребеллярних кіста головного мозку


Вибір найменш травматичного варіанти проведення операції здійснюється з урахуванням локалізації та розмірів новоутворення. Для лікування даного захворювання можна застосувати три різновиди хірургічного втручання:


  • ендоскопічний прокол, який вважається найновішим і найменш травматичним видом. З використанням ендоскопа здійснюється прокол черепної коробки для відсмоктування рідини. Однак цей спосіб не завжди дозволяє видаляти кісти, розташовані всередині головного мозку,

  • нейрохірургічна операція, для проведення якої необхідна трепанація черепа. Даний вид можливий тільки при локалізації новоутворення в місці, доступному для здійснення трепанації. Незважаючи на те, що це досить ризикована операція, вона дозволяє не тільки позбутися від рідини, але і видалити стінки кісти, що дає більше шансів на повне одужання,

  • шунтування. Даний вид використовується при частих рецидивах захворювання. Щоб уникнути постійного накопичення рідини усередині оболонок кісти, здійснюють внутрішньочерепний шунтування, так як спеціальний шунт дає можливість рідини перетікати з кісти в інші резервуари в організмі, для яких наявність рідини є цілком природним.

Хірургічне лікування дозволяє уникнути негативних наслідків даного захворювання, таких як відставання в розвитку, психічні розлади, безперервні головні болі. втрата слуху, зору і навіть мови.


Своєчасне лікування, додатковий прийом вітамінних комплексів і здоровий спосіб життя дозволяють назавжди позбутися від кісти в головному мозку.



  • Ретроцеребеллярних кіста головного мозку

  • Ретроцеребеллярних кіста головного мозку

Немає коментарів:

Дописати коментар