Чи знаєте ви, що часті нежиті у дитини можуть бути ознаками прогресуючого синуситу? Ця хвороба здатна не тільки доставляти естетичні незручності (постійно поточні соплі), але і нести серйозну небезпеку для здоров'я малюка.
Давайте розберемося, звідки з'являється ця хвороба, які її симптоми, і як від неї лікувати дитину.
Загальні відомості
Так звідки береться ця хвороба? Досить часто синусит є наслідком звичайного запущеного нежитю. Якщо це, здавалося б, невинне захворювання довго не лікувати, то з часом воно може вилитися в таку серйозну проблему. Також дана хвороба може бути наслідком алергії або ГРВІ, перенесеного на ногах. Ця недуга нерідко виявляється і у діток, які страждають від викривлення носової перегородки, поліпів або збільшених гланд. У немовлят синусит може з'явитися через прорізаються молочних зубів. як ускладнення. Основні симптоми синуситу у дітей - це густі слизисто-гнійні виділення з носа, особливо рясні вранці. Виділення густого слизу і гною свідчить про прогресуючу інфекції в пазухах, з якої молодий організм не в силах впоратися самостійно. Дане захворювання призводить до постійних набряків слизової носа, що ускладнює вентилювання пазух, тим самим створюючи ідеальні умови для «інкубатора» бактерій. Гній в пазухах небезпечний тим, що через кров він може потрапляти в сусідні тканини і викликати серйозні запальні процеси і там.
В першу чергу, ви повинні розуміти, що синусит сам по собі нікуди не дівається Якщо він зник, то не виключено, що недуга міг перейти в приховану хронічну форму. Хронічний синусит у дитини вже може супроводжуватися не тільки виділеннями, а й сильними головними болями в районі лоба. Якщо і далі ніяк не реагувати, то дана хвороба гарантовано виллється проколами гайморових пазух. При гострому синуситі у дітей відзначається періодичне закладання носика, до якого згодом можуть додатися біль в горлі, а також сухість і першіння в носоглотці. Дане захворювання здатне входити в період ремісії (протікати безсимптомно), але пізніше воно обрушується вже з новою силою. Кожен випадковий протяг або не застебнутим верхня гудзик може вилитися в лікарняне ліжко. Пам'ятайте, гнійний синусит у дітей - це лише вершина айсберга! Його «підводна частина» куди більш небезпечна!
Тепер давайте спробуємо розібратися, як вилікувати синусит у дитини в найкоротші терміни.
У лікуванні синуситу у дітей дуже важливо зрозуміти причину його виникнення і усунути її на ранній стадії. Якщо ця хвороба - наслідок алергії, то лікування буде одним, а якщо у цьому винна інфекція, то зовсім іншим. Для того щоб визначити її напевно, рекомендується зробити спочатку рентген голови дитини, а потім і провести томографічне обстеження.
Якщо винні бактерії або віруси, призначаються антибіотики, якщо алергія, то відповідні в цьому конкретному випадку
Немає коментарів:
Дописати коментар