Ендометрієм називають шар клітин, що вистилають тіло матки. Пухлина в цьому шарі піддається успішної діагностиці на самому початку її появи. Тому жіноча смертність при постановці даного діагнозу мінімальна.
Щоб виявити карциному на першій стадії, слід регулярно відвідувати гінеколога і не залишати без уваги найменші зміни в роботі статевих органів.
Причини новоутворення в ендометрії
- Ранній початок менструального циклу. Дівчата, у яких перші місячні почалися рано, більше схильні до ризику виникнення раку в статевих органах. Таким жінкам слід регулярно обстежуватися на УЗД, щоб вчасно помітити що почалися патологічні зміни в статевих органах.
- Пізній прихід менопаузи теж стає приводом для занепокоєння жінки.
- Стан передраку в матці майже завжди є благодатним грунтом для злоякісного розростання ендометріоїдних клітин. Папіломи, гострокінцеві кондиломи, фіброми і ін. Доброякісні вирости повинні своєчасно виявлятися і лікуватися, щоб не провокувати неприємних наслідків. Також до раку призводять такі порушення, як відсутність сталості в менструальному циклі, дисплазія і гіперплазія епітеліального шару матки.
- Безпліддя, наявність однієї дитини або зовсім відсутність дітей - це негативні моменти, які в недалекому майбутньому можуть привести до онкологічного захворювання в матці. Жінкам, які належать до цієї групи ризику, слід двічі на рік проходити УЗД та ін. Обстеження в якості профілактики онкології.
- Гіпертонічне захворювання, розлад нервової регуляції, проблеми з серцево-судинною системою теж часто є винуватцями ракової хвороби матки.
- Проблема зайвої ваги. Повні і схильні до ожиріння жінки також більш схильні до такого раку. Цей факт має наукову основу. У зв'язку з цим слід вилікувати ті системи і органи, які призводять до набору зайвої маси тіла різного ступеня.
- Прийом деяких лікарських препаратів (наприклад, тамоксифена) може спровокувати рак.
Як проявляється рак ендометрія?
Найбільш характерним симптомом є кровоточивість матки. Особливо у пацієнток репродуктивного віку або досягли періоду менопаузи. Хоча представниці прекрасної половини, ще не втратили дітородної функції, набагато частіше приходять до лікаря подібними скаргами.
У літніх жінок можлива поява серозних Белей без натяку на будь-які супутні хвороби запальної природи статевого органу. При наявності ракової пухлини рясно виділяється слиз, так звана лейкорея, що є яскравою ознакою раку матки.
Болі - це вже пізній симптом злоякісного розростання в ендометрії. Болі зазвичай зосереджуються в нижній частині живота, хоча можуть віддавати і в попереково-крижовий зону. При цьому характер больових відчуттів регулярний і нагадує перейми.
Багато жінок приходять жіночу консультацію з великим запізненням, коли в наявності стають все ознаки поширення онкологічного захворювання. Наприклад, коли вже порушені функції сечового міхура або кишечника. Обумовлено це тим, що для жінок не передбачені медико-просвітницькі консультації. Тому і їх прихід до фахівця буває не на часі.
Після звернення жінки до лікаря їй призначають діагностичні заходи з метою підтвердження діагнозу. На підставі результатів проведених досліджень лікар призначить відповідну схему лікування.
Як лікують рак ендометрія?
Метою терапевтичних заходів стає ліквідація злоякісного утворення, локалізованого в тілі матки, попередження процесів метастазування і рецидивів хвороби.
В даний момент при виявленні раку ендометрія у жінок лікарі рекомендують проводити комплексну терапію, що включає хірургічне втручання, променева дія, прийом відповідних лікарських засобів.
Черговість заходів, як і їх інтенсивність, вибирається відповідно до стадії розвитку ракового процесу. Лікування проводиться в індивідуальному порядку і призначається виключно лікарем-онкологом.
Немає коментарів:
Дописати коментар