четвер, 2 лютого 2017 р.

Харчове отруєння



Дорогі читачі, сьогодні на блозі у мене тема розмови про першу допомогу при харчових отруєннях. Які тільки сюрпризи не трапляються в нашому житті. І не завжди, на жаль, сюрпризи ці приємні.



Особливо неприємно, коли проблеми трапляються зі здоров'ям. Тим більше, що крім хронічних або сезонних захворювань трапляються форс-мажори в вигляді різкого погіршення стану. Однією з частих причин є харчове отруєння. Неприємність, напевно, случавшаяся з більшістю з нас.


І не завжди причиною отруєння є власна неуважність або недостатньо серйозний контроль вживаних продуктів. Заразитися можна навіть на перший погляд зовсім не підозрілим продуктом, і від вже підхопив інфекцію людини. У будь-якому випадку, якою б не була причина, наслідок її невтішно - харчове отруєння. І в такій ситуації діяти потрібно швидко, точно і правильно. Щоб якомога раніше усунути згубний вплив отруєння на організм і не допустити ускладнень.


Харчове отруєння


Харчове отруєння. Різновиди і причини. Чого боятися?


Харчове отруєння - найбільш поширений вид отруєння, зустрічається в медичній практиці. Ще одна його назва - інтоксикація, тобто наш організм уражається токсинами (отрутами), що потрапили в організм разом з їжею.


Залежно від цих токсинів харчове отруєння може бути викликане:


  • отруйними рослинами

  • хімічними речовинами

  • мікробами

І якраз зараження організму патогенними мікробами і їх токсинами і є найпоширенішою причиною харчового отруєння. Джерелом зараження можуть бути звичайні люди, носії того чи іншого виду інфекції, або, як часто буває, продукти харчування, в яких вже розмножилися мікроби і утворилися токсини. Причому, продукти харчування можуть бути заражені небезпечними збудниками (сальмонела, стрептокок, ботулотоксин) або неправильно зберігатися, внаслідок чого в них активізується ріст патогенної мікрофлори.


Потрапляючи в організм, токсини викликають запальний процес спочатку в слизової шлунка, тонкої і товстої кишки. Процес ускладнюється тим, що токсини всмоктуються з кишечника в кров і тоді вже впливають практично на всі системи і органи людини. Вкрай небезпечно, що токсини можуть вражати серце, печінку, центральну нервову систему.


Харчове отруєння. Симптоми. Ознаки. Як розпізнати інтоксикацію?


Перші ознаки харчового отруєння можуть проявитися вже через 30-40 хвилин після зараження. Найчастіше все залежить від виду збудників і кількості з'їденої «токсичною» їжі. Але можна виділити загальні найпоширеніші перші ознаки харчового отруєння. Зазвичай завжди самопочуття погіршується різко, спостерігається:


  • Нудота і блювання

  • Болю в животі

  • діарея

  • Підвищення температури тіла, озноб

  • Запаморочення, слабкість, головний біль

  • прискорений пульс

  • підвищене слиновиділення

  • Ослаблення зору, утруднення дихання - найбільш небезпечні симптоми, які свідчать про те, що організм заражений ботуліном. Це вкрай небезпечна отрута, здатний вражати нервову систему і привести до летального результату.


Перша допомога при харчових отруєннях. Що робити?


Перша допомога при харчовому отруєнні в домашніх умовах. лікування


Головне при харчовому отруєнні - якомога швидше отримати консультацію грамотного лікаря. Однак неприємна ситуація може виникнути далеко від кваліфікованої медичної допомоги. У такій ситуації зможуть допомогти наступні поради.


1. Промити шлунок великою кількістю води. Підійде звичайна кип'ячена вода. Повільно випити склянку і далі викликати блювотний рефлекс, дратуючи пальцями корінь язика. Бажано промити таким способом шлунок до чистих вод. При важких отруєннях в умовах лікарні йде до 10 літрів води, для зручності проведення промивання в шлунок має специфічний гнучкий зонд. Вдома, звісно, ​​за один раз дуже важко промити шлунок такою великою кількістю води, тому промивання можна виконати в кілька прийомів. Промили один раз шлунок, посиділи, заспокоїлися і знову взялися за промивання. Бажано повторити процедуру три-чотири рази.


Як далі діяти і проводити лікування при харчовому отруєнні?


2. Після промивання шлунка необхідно прийняти ентеросорбент. Дане засіб здатний адсорбувати токсини в просвіті шлунково-кишкового тракту, тим самим перешкоджаючи всмоктуванню шкідливих речовин в кров. Найбільш успішним дією в цьому плані мають:


  1. активоване вугілля. Старе, перевірений засіб. Стандартне дозування для дорослого - 500-750 мг за один раз. Потрібно пам'ятати, що активоване вугілля не можна приймати при виразковій хворобі шлунка і шлунково-кишковій кровотечі. Після його прийому кал забарвиться в чорний колір, це нормально.

  2. другим і найбільш ефективним засобом є ентеросгель. Препарат має гарні сорбційні і детоксикаційні властивості. Повільно проходить по шлунково-кишковому тракту, не пошкоджуючи при цьому слизову оболонку. Ліки випускається у вигляді пасти в тубах або в пакетах. Вміст одного пакета або 1,5 столові ложки потрібно розчинити в склянці води і випити. При харчовому отруєнні бажано приймати препарат 3 рази на день. При важкому отруєнні дозу ліків можна збільшити в два рази.

3. При вираженій блювоті і діареї (проносі) необхідно відновити електролітний баланс організму. З цією метою застосовується препарат регідрон. Він містить хлорид натрію, хлорид калію, цитрат натрію і декстрозу. Один пакетик препарату слід розчинити в одному літрі перевареної води, пити протягом дня. Препарат застосовується до тих пір, поки не закінчиться діарея (пронос) або блювота.


4. При харчових бактеріальних інфекціях показано призначення антибактеріальних препаратів. Але грамотно призначити даний лікарський засіб може тільки лікар. Самостійний прийом цих препаратів неприпустимий, можна тільки погіршити загальне самопочуття.


5. Чим ще допомогти собі та зміцнити життєві сили при харчовому отруєнні?


  1. показані полівітамінні мінеральні комплекси. Вітаміни є кофакторами ферментів, які беруть участь в метаболічних процесах. Коли організм напружує всі сили в боротьбі з токсинами, треба обов'язково допомогти течією біохімічних процесів детоксикації. Вітаміни, як раз, саме цим і займуться. Зручний в прийомі препарат Вітрум, він містить добову дозу вітамінів. Випивши один раз - забезпечиш організм вітамінами на цілий день. Якщо хтось хоче пити вітаміни абсолютно правильно, враховуючи їх взаємодію один з одним, може приймати наш вітчизняний препарат Алфавіт.

  2. всі знають, що величезну роль в детоксикації відіграє печінка. Допомогти їй можна прийомом спеціальних препаратів, що поліпшують функцію гепатоцитів. Добре зарекомендували себе такі ліки:

  • есенціале форте Н. Містить есенціальні (необхідні) фосфоліпіди. Приймати по 2 капсули три рази на добу під час їжі.

  • гептрал. Покращує метаболічні процеси в печінці, має жовчогінну дію, може використовуватися і як антидепресант, що дуже важливо для підняття «бойового духу» при отруєнні. Початкова дозування - 800 мг на добу.

Такі ось поради. Ще раз підкреслимо, головне - швидше звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Будьте обережні! Доброго здоров'я!


Я дякую Євгена за все поради.


Безкоштовний сервіс з пошуку лікарів. який допомагає легко і швидко знайти необхідне платної медичної установи в Москві. Отримуйте кваліфі-ства медичну допомогу. Запишіться до потрібного фахівця у зручний для вас час. Ринок медичних послуг став зручним, доступним і простим.


Харчове отруєння


Профілактика харчових отруєнь


І трохи про те, як по можливості уникнути неприємностей у вигляді інтоксикацій. Звичайно, завжди і все передбачити неможливо, але як то кажуть: «Береженого Бог береже». Тож нехтувати нехай і загальновідомими правилами не варто.


  1. Завжди мийте руки перед їжею, ретельно і з милом.

  2. Так само мийте будь-які овочі і фрукти, навіть якщо вони з власної грядки.

  3. Вибираючи продукти в магазині або на ринку, Завжди слідкуйте за тим їх якість і обов'язково звіряйте дату з заявленими термінами придатності. Враховуйте і умови, в яких за рекомендацією виробника повинен зберігатися товар.

  4. Ніколи не вживайте будь-які прострочені продукти, особливо консерви! Навіть якщо, на вашу думку, ніяких зовнішніх ознак початківця гниття і бродіння в них немає.

  5. При оцінці свіжості продукту вас повинні насторожити: специфічний запах, кислий смак і навіть підозріла консистенція, бульбашки газу, будь-які нальоти, зміни кольору і так далі.

Так що, будемо пильні, обізнані і здорові!


Бажаю всім здоров'я, радості життя, гармонії, тепла і Любові.

Немає коментарів:

Дописати коментар