Алергічний дерматит при вагітності з кожним роком все більше проявляють себе. Чому? Що робити?
До сьогоднішнього дня учені не можуть зрозуміти причину і чому так поширені випадки алергічного дерматиту, а в останні п'ять років стали ці цифри просто лякають.
Особливо проблема алергії стала стосуватися жінок в період вагітності. Тільки 38% вагітних мали в анамнезі прояв алергічних реакцій. чому ж дерматит вражає інші 62%?
Що таке алергічний дерматит?
Необхідно пам'ятати, що алергічний дерматит - це не шкірне захворювання і ні в якому разі не лікувати його як захворювання шкіри. Це прояв соматичних неполадок організму, можливо, серйозної патології органів шлунково-кишкового тракту. Виглядає це приблизно так: -вредние- речовини потрапляючи в організм, не перетравлюються. В результаті спроби організму нейтралізувати ці речовини, вони модифікуються і набувають властивостей алергенів, викликаючи вироблення антитіл. Утворюється комплекс, антиген-антитіло пошкоджуючи, клітини організму викликає висипання.
провокуючі фактори
До сих пір до кінця не зрозуміло чому саме він виникає і яким є його пусковий механізм. Останні дослідження показали, що відомими причинами виникнення реакції у вагітних на даний момент є,
- катастрофічне погіршення екології,
- більше застосування генномодифікованих продуктів,
- сильним зміною психологічного стану майбутньої мами,
- неконтрольований вихор гормонів,
- соматичні та вірусні захворювання, які можуть вплинути на неправильну вироблення антитіл,
- спадковий фактор,
- неправильне харчування,
- низька інсоляція,
- різкі перепади температур.
Як бачите, спровокувати алергічну реакцію у майбутньої мами можуть звичайнісінькі речі. Алергічний дерматит - підступна хвороба
Другий варіант розвитку дерматиту у майбутньої мами: жінка, перебуваючи в положенні, зловживала -небезпека - продуктами. таких як грейпфрут, велика кількість вітаміну С, викликало появу антитіл спочатку у мами, а потім і у плода. У майбутньому в 78% дитини чекає різні прояви алергії, так як його організм сенсибилизирован під час внутрішньоутробного розвитку.
прояв дерматиту
Прояв алергічної реакції у вагітної жінки може, буде різноманітно це пов'язано з нестійким гормональним фоном, а також зародженням імунітету у дитини. В основному клітини-мішені вражають шкіру і її придатки. Основні симптоми прояву алергічного дерматиту у вагітної:
- розшарування нігтів аж до того, що нігті можуть відпадати,
- випадання волосся,
- сльозотеча,
- рясні риніт,
- поява бульбашок на шкірі,
- покрасненіене,
- укротімий свербіж.
Характерним проявом дерматиту вагітної є те, що періоди загострення чергуються з періодами ремісії, загострення можуть провокувати як порушення харчування жінки, так і її може провокувати стреси, яким піддається організм.
Фото: Алергічний дерматит у вигляді висипки
Чи небезпечний алергічний дерматит для вагітних?
Якщо у вагітної алергічний дерматит, що надалі чекає дитину? На жаль, якщо у жінки алергічний дерматит виявляв себе неодноразово, то імунна система малюка вже -настроена- на алергію.
Вчені довели, що комплекс антиген-антитіло здатний пошкоджувати плаценту і вдруге сенсибилизировать організм. (Т. Е. Організм малюка ще не зустрічався з алергеном, а вдруге, від матері передалися антитіла) і на генетичному рівні у нього вже заклалася інформація про те, що необхідно виробляти надмірну кількість лімфоцитів. Цей зсув лімфоцитів характерний для дітей з алергією і на генетичному рівні закладена інформація про потенційних алергенів.
Лікування алергічного дерматиту
Необхідно враховувати стан вагітної, якщо прояви дерматиту доставляє великі клопоти, то необхідно починати лікування. Насамперед зверніться до лікаря лікування повинно проводитися під його, пильним наглядом в точності виконуючи його вказівки.
Залежно від ступеня прояву симптомів буде призначена дозування антигістамінних та седативних препаратів, протиалергічні бовтанки і мазі для зовнішнього застосування значно полегшать стан вагітної жінки. При тяжкому перебігу алергічного дерматиту, на кілька днів (2-4) рекомендовано призначити аплікації з кортикостероїдної мазі. під час застосування терапії необхідно дотримуватися суворої дієти.
Народна медицина в допомогу
Отже, всі ліки, народної медицини допомагають в боротьбі з алергічним дерматитом діляться на. лосьйони, настоянки, мазі.
Рецепт лікувальної настоянки алергічного дерматиту:
- інгредієнти: подрібнена трава -піона древовідного- в кількості одна столова ложка.
- подрібнений корінь валеріани в кількості одна столова ложка.
- 200 г спирту.
Спосіб виготовлення: траву засипати в склянку (для кожного виду трави свій стакан) і залити спиртом поставивши в темне місце забезпечивши тепло. наполягати три тижні. Після закінчення терміну, змішати один з одним. Приймати по 1 чайній ложці тричі на день до їди. Курс 3 тижні, після закінчення цього терміну необхідно зробити 10-денну перерву, після чого можна знову повторити.
Рецепт лосьйону для шкіри:
- інгредієнти: 200 г окропу.
- 15 г вероніки звичайної.
Спосіб виготовлення: в стакан висипати веронику звичайну залити окропом, настоювати 3 години на темному місці. Пропустити через сито. обробляти уражену шкіру 5 разів на день. Цей лосьйон підходить не тільки для вагітної, а й для дитини
Рецепт протисвербіжну мазі:
- інгредієнти: ромашка лікарська і квіти іван-чаю
- 50 г сінної потерті залиті 400 г окропу
- 400 г води
- 15г гліцерину і вершкового масла
Спосіб приготування: попередньо змішавши квіти ромашки, і іван-чаю залийте гарячою водою, поставте на плиту і доведіть до кипіння, накривши кришкою дайте прокипіти 7 хвилин. Відкривши кришку, додайте відвар на основі сінної потерті і масло, перемішайте суміш і продовжуйте варити на повільному вогні, до тих пір, поки маса не стане однорідною, досягнувши цього, змішайте з гліцерином у співвідношенні 1: 1.
Увага: Зберігайте мазь в прохолодному місці. Змащувати шкіру 4 рази на день. Курс лікування 1 місяць.
Профілактика алергічного дерматиту
- Сувора і правильна дієта майбутньої мами.
- Якщо у вас в минулому алергія, як-то проявляла себе, то рекомендується вести харчовий щоденник, де буде контролювати продукти їх кількість і реакція на ці продукти. Сенс такого щоденника - виключити продукти, що викликають алергічну реакцію.
- Необхідно оберігати організм вагітної жінки від простудних захворювань.
- Мінімізувати стресові ситуації.
- Уникати зміни клімату під час вагітності, різких перепадів температур.
- Виключити куріння як активного, так і пасивного (нікотин - потужний алерген).
Немає коментарів:
Дописати коментар